معاون وزیر صنعت خبر داد:

عضویت 800 بنگاه صنعتی در طرح توانمندسازی تولید و اشتغال

عضویت 800 بنگاه صنعتی در طرح توانمندسازی تولید و اشتغال

لیدی شال: معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت از عضویت 800 بنگاه صنعتی، معدنی و تجاری در سامانه طرح تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) آگاهی داد.


به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان با بیان این خبر اضافه كرد: تابحال در سامانه طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) كه یكی از طرح های زیربنایی وزارت صنعت در سال ۹۸ است، بیشتر از ۷۵۰ پروژه تعریف شده است.
وی افزود: سال ۹۸ طرح تاپ به صورت پایلوت انجام می شود و بر طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۹، این طرح به صورت ملی اجرا می شود.
قبادیان توضیح داد: طرح توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار شامل عرضه و تقاضا است كه بخش عرضه را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد كل نیروهای مسلح می سازند.
او با اشاره به سرباز تاپ اظهار داشت: بخش اختصاص داده شده به سرباز تاپ ها اندك است و شاید ۳ تا ۵ درصد را به خود اختصاص داده باشد كه پنجره های آن در حال باز شدن است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت افزود: بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری مسائل خودرا در این سامانه مطرح نمودند و ثبت نام آنها هنوز ادامه دارد و در كنار آن پنجره های مربوط به استاد تاپ و سرباز تاپ باز شده است و علاقه مندان می توانند بوسیله جستجوی تخصصی باخبر شوند كه صنعت، معدن و تجارت چه نیازهای علمی، فناورانه دارد.
او افزود: تا هر كسی در امتداد تخصص خود مسائل خودرا بعنوان طرح های تحقیقاتی اساتید و مسائلی كه در امتداد حل نیازهای فناورانه است، بعنوان پایان نامه و رساله توسط دانشجویان ارشد و دكترا انتخاب و تبیین شود و به صورت پروپازل یا طرح تحقیقی درآید.
قبادیان اضافه كرد: فرق این طرح با طرح های قبلی این است كه پایان نامه ها و رساله ها سه خاصیت خاص خواهند داشت كه تاكنون نداشته اند و آن مساله محور، ماموریت گرا و هدفمند بودن آنها است.




منبع:

1398/05/13
20:02:03
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: تجارت , تجاری , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal