معاون پارلمانی ریاست جمهوری:

تشكیل وزارت بازرگانی در دستور كار دولت قرار گرفت

تشكیل وزارت بازرگانی در دستور كار دولت قرار گرفت

به گزارش لیدی شال معاون پارلمانی ریاست جمهوری از در دستور كار قرار گرفتن تشكیل وزارت بازرگانی در دولت اطلاع داد.


به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسینعلی امیری با بیان این خبر اظهار داشت: تشكیل وزارت بازرگانی در اولویت برای دولت و رئیس جمهور است.
او افزود: قبل از این تشكیل این وزارت با ارائه طرحی از جانب نمایندگان در كمیسیون اجتماعی مطرح و تصویب گردید، اما بعد از آن دولت از هیات رییسه مجلس خواست كه اجرای این طرح به علت اینكه آمادگی برای تشكیل وجود ندارد، به زمان دیگری موكول گردد تا تمهیدات برای آن صورت گیرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینكه انسجام در بخش بازرگانی وجود ندارد، توضیح داد: بخش بازرگانی به صورت پراكنده از جانب دستگاه های مختلف پیگیری می شود و ازاین رو نظام توزیع با مشكلات زیادی روبرو شده است.
امیری افزود: هیچ دستگاهی در كشور مخالف تشكیل این وزارتخانه نیست و دستور رئیس جمهور برای تشكیل این وزارت به جد پیگیری می شود، باآنكه برخی از نمایندگان مجلس، به علل كارشناسی و برخی بدلایل سیاسی، مخالف این طرح هستند.
معاون پارلمانی ریاست جمهوری از نمایندگان پارلمانی دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف خواست كه در این زمینه با نمایندگان مجلس مذاكره كنند و با علل كارشناسی آنها را متقاعد كنند كه به این طرح در صحن علنی مجلس رای بدهند.
وی حضور منظم وزرا در مجلس و دیدار با نمایندگان مختلف و كمیسیون های مربوطه را مورد تاكید قرار داد و از معاونان پارلمانی خواست كه حضور مقتدرتری در مجلس داشته باشند.
امیری به اصلاح آئین نامه داخلی مجلس پارسال و تبدیل آن به طرح اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه این قانون با اینكه دارای اشكالاتی است و مغایر قانون اساسی است، باید گزارش ۶ ماهه به مجلس از جانب دستگاه ها ارائه شود.
او خطاب به معاونان پارلمانی اظهار داشت: دولت دارای مسئولیت های جمعی است و طرح هایی كه نمایندگان مجلس تایید می كنند، دستگاه ها دارای حق نظر و رای هستند و باید مكاتبات نمایندگان در این زمینه بموقع از جانب دستگاه ها پاسخ داده شود.
معاون پارلمانی ریاست جمهوری اظهار نمود: دستگاه ها نباید وظایف بخشی خویش را اولویت قرار دهند و زیبنده است كه هم افزایی در مجموعه دولت صورت گیرد.
وی در نشست شورای معاونین و مدیران كل امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف كه بامداد امروز به میزبانی وزارت صنعت در حاشیه نمایشگاه "فرصت های سرمایه گذاری ساخت داخل و رونق تولید" برگزار شد، سخن می گفت.1398/04/29
18:35:49
5.0 / 5
4919
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal