استاندار خوزستان تأكید كرد:

لزوم رفع تنگناهای مرز تجاری چذابه

لزوم رفع تنگناهای مرز تجاری چذابه

لیدی شال: استاندار خوزستان اظهار داشت: مرز چذابه سهم قابل ملاحظه ای از صادرات را به خود اختصاص داده و بیشتر از نیمی از صادرات در این مرز بوده كه باید با رفع تنگناها آنرا تقویت نماییم.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز دوشنبه در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی خوزستان اظهار نمود: در این نشست از كارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان، عملكرد خوزستان در سال قبل بررسی شد؛ هدفگذاری برای صادرات در سال قبل هشت و نیم میلیارد دلار بود كه ۹۵ درصد آن معادل ۸.۱ میلیارد محقق شد.
وی با اشاره به اینكه ارزش هر تُن صادرات خوزستان ۴۸۲ دلار و ارزش هر تُن واردات ۴۴۲ دلار بوده اضافه كرد: ارزش هر تُن صادرات به عراق ۵۳۴ دلار بوده كه نشان از افزایش ارزش افزوده كالاهای صادراتی را دارد.
استاندار خوزستان اشاره كرد: سال قبل نسبت به سال ۹۶ صادرات ۱۲ درصد رشد و از لحاظ وزن ۱۲ درصد كاهش داشته یعنی صادرات استان به تدریج شاهد افزایش ارزش افزوده است و رشد كیفی بیشتری را به خود اختصاص می دهد.
شریعتی عنوان كرد: برنامه ریزی كردیم كه برای امسال كه این روند رو به رشد را همچنان ادامه و بر آن تاكید كنیم؛ الحمدلله تراز تجاری استان سال قبل ۱.۳ میلیارد دلار مثبت بوده یعنی صادرات غیرنفتی از واردات آن بیشتر بوده و باید تداوم پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه تلاش نماییم مرزها و صادرات به عراق به صورت اساسی فعال تر شود، افزود: مرز چذابه سهم قابل ملاحظه ای از صادرات را به خود اختصاص داده و بیشتر از نیمی از صادرات در این مرز بوده و دو برابر شلمچه صادرات داشت كه باید با رفع تنگناها و مشكلات شلمچه آنرا تقویت نماییم.
استاندار خوزستان بیان كرد: در جلسه امروز مسائل چذابه مورد بررسی قرار گرفت كه از آن بازدید و زمینی كه برای ذخیره سیمان خام در این مرز لازم است تعیین تكلیف و مشخص شود؛ سپس سیل شرایط را به نحوی پیش ببریم كه صادرات از مرز چذابه باردیگر برقرار شود.
شریعتی با اشاره به اینكه ددستگاهایكس ری خریداری شده برای مرز شلمچه هرچه سریع تر به این مرز تحویل شود، افزود: همین طور فرآیندهای صادرات آنالیز و قیمت گذاری مجدد شود تا اجحافی در این زمینه ایجاد نشود و به تدریج بتوانیم موانع صادرات را كاملاً رفع نماییم.
وی اضافه كرد: باید این دو مرز فعال را فعال تر نماییم و برای ارزآوری كشور آنچه در توانمان هست را به انجام برسانیم و فشارها و تحریم های احتمالی را مدیریت و آنرا به حداقل برسانیم.

1398/02/24
23:29:29
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: تجاری , صادرات , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal