قیمت جهانی طلا به 2000 دلار می رسد؟

قیمت جهانی طلا به 2000 دلار می رسد؟

به گزارش لیدی شال، قیمت طلا امروز (سه شنبه) ثابت بود چونکه فعالان محتاط بازار منتظر نشانه های جدید بانکهای مرکزی بزرگ در مورد برنامه های سیاست پولی بخصوص فدرال رزرو آمریکا بودند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۵ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۰.۸ درصد کاهش به ۱۹۸۱ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا هم با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۸۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.
انتظار می رود فدرال رزرو در نشست دوم تا سوم مه، نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد. آجی کدیا مدیر شرکت Kedia Commodities در بمبئی اظهار نمود که اگر فدرال رزرو مشکلات در ارتباط با رکود را عرضه کند و به توقف چرخه افزایش نرخ اشاره کند، قیمت طلا می تواند به ۲۰۰۰ دلار برسد.
داده های انتشار یافته روز دوشنبه نشان داد که تولید ایالات متحده در ماه آوریل کاهش پیدا کرد اما فشارهای تورمی افزوده شد که از انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره حمایت کرد.
قیمت شمش در جلسه قبل کاهش پیدا کرد چونکه دلار بعد از داده های تولیدی ایالات متحده بهتر از حد انتظار افزایش پیدا کرد. بانک مرکزی اروپا برای هفتمین نشست متوالی در روز پنجشنبه نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
طبق گزارش رویترز، طلا بعنوان پوششی در مقابل تورم و عدم قطعیت های اقتصادی شناخته می شود اما افزایش نرخ ها تقاضا برای دارایی با بازده صفر را می کاهد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۴.۸۷ دلار رسید. کدیا افزود که تقاضای صنعتی برای نقره در سال ۲۰۲۳ بالا خواهد بود و قیمتها امکان دارد سال جاری به ۳۲ دلار برسد. پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۰۴۷ دلار و ۹۴ سنت رسید در حالیکه پالادیوم ۰.۷ درصد افزوده شد و به ۱۴۶۰ دلار و ۷۸ سنت رسید.
منبع:

1402/02/12
00:49:00
5.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal