معاون استاندار:

اصلی ترین معبر صادرات به کشور عراق، اربیل است

اصلی ترین معبر صادرات به کشور عراق، اربیل است

به گزارش لیدی شال به گزارش لیدی شال، لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: اصلی ترین معبر صادرات به کشور عراق، اربیل است.


سیروس ابراهیمی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان، اظهار نمود: ۳۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری برای رشد اقتصادی استان در سالجاری تعریف شده که بخش مهمی از این رقم در حوزه مسکن می باشد.
وی افزود: حدود ۲ تا سه هزار میلیارد تومان طرح طی ماه های اخیر در استان کلنگ زنی شده که شامل عملیات اجرایی سه واحد فروسیلیس هرکدام با اعتبار ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده اما با عنایت به نرخ بالای بیکاری در استان باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان ضمن اشاره به تعریف یک برنامه چهارساله و برنامه سال ۱۴۰۱ در استان، اظهار داشت: بخشی از این برنامه ها در گرو عملکرد مطلوب و موثر سازمان های جهادکشاورزی و صمت است که باید به تعهدات خود به خوبی عمل کنند.
ابراهیمی اضافه کرد: میراث فرهنگی و شهرداری ها، آب منطقه ای، تربیت بدنی و راه و شهرسازی ادارات موثر در رشد و رونق اقتصادی محسوب می شوند؛ انتظار می رود این دستگاه ها با برنامه ریزی، کار کارشناسی و عرضه پروژه های خوب عمل کنند.
او همینطور به برگزاری نمایشگاه سازمان توسعه و تجارت ایران در اربیل اشاره و بیان نمود: در نظر داریم با اربیل عراق ارتباطاتی داشته باشیم چونکه اصلی ترین معبر صادرات به کشور عراق است که می تواند در صادرات کالاهای لرستان به این کشور نقش مهمی داشته باشد، ازاین رو واحدهای تولیدی لرستان که قابلیت صادرات دارند باید در این رویداد شرکت نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان همینطور ضمن اشاره به برگزاری همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری استان لرستان در تهران، اظهار داشت: امید می رود این نمایشگاه هم در معرفی استان و هدایت هلدینگ و شرکتهای سرمایه گذاری دولتی و خصوصی به این منطقه محروم اثرگذار باشد.
ابراهیمی بدون اشاره به زمان دقیق برگزاری این همایش افزود: آبان ماه زمان مطلوبی برای این رویداد است و طرح های عرضه شده جهت حضور در این همایش نباید معارض یا مشکل صدور مجوز و مشکلات اساسی زیرساختی داشته باشند.
منبع:

1401/05/20
21:32:30
5.0 / 5
390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal