تحریم روسیه، عاملی برای شکوفایی مشاغل روس

تحریم روسیه، عاملی برای شکوفایی مشاغل روس

به گزارش لیدی شال شرکت نوشابه ساز انحصاری روسیه 50 درصد از بازار را برای پر کردن خلاء باقی مانده کوکاکولا و پپسی هدف قرار داده است. رییس این شرکت به رویترز اظهار داشت: از آنجا که بزرگترین تولیدکنندگان نوشابه در جهان روابط خودرا با روسیه قطع کردند، تولیدکننده محلی چرنوگولوفکا می خواهد 50 درصد از بازار نزدیک به 9 میلیارد دلاری این کشور را به دست آورد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مهاجرت دسته جمعی شرکت های غربی به سبب تحریم ها و محدودیت های اعمال شده روسیه در اوکراین، فرصت غیرمنتظره ای را برای تجار و کارآفرینان روسی به وجود آورده است.
چرنوگولوفکا(Chernogolovka) که نام آن از شهر خارج از مسکو، جایی که در سال ۱۹۹۸ در آن تأسیس شد، گرفته شده است، تنقلات، آب معدنی، لیمونادهای گیاهی، نوشیدنی های انرژی زا و از ماه می نوشابه چرنوگولووکا تولید می کند.
ناتالیا ساخنینا، مدیرعامل این شرکت در مصاحبه ای اظهار داشت که فعالیت این شرکت خصوصی امسال بیش از دو برابر شده است و انتظار دارد که طی دو سال به ۳۰ درصد از سهم بازار برسد که از حدود ۸.۵ درصد در آخر سال ۲۰۲۱ بالا رفته است.
ساخنینا اظهار داشت: ما تولیدکننده اصلی نوشیدنی روسیه بودیم، هستیم و خواهیم بود.
طبق گزارش رویترز، بااینکه نوشیدنی های گازدار تولید شده توسط کوکاکولا و پپسی هنوز در روسیه موجود است اما با به انتها رسیدن موجودی ها، تولیدکنندگان محلی را مجبور به ورود می کند.
پپسی، تولید و فروش در روسیه را در ماه مارس به حالت تعلیق درآورد. کوکاکولا نیز در ماه مارس فعالیت خودرا به حالت تعلیق درآورد.
منبع:

1401/05/13
13:42:00
5.0 / 5
184
تگهای خبر: بازار , خصوصی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal