خسارت حدود ۱۰ هزار میلیاردی سیل به حوزه کشاورزی تا حالا

خسارت حدود ۱۰ هزار میلیاردی سیل به حوزه کشاورزی تا حالا

به گزارش لیدی شال وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: برآورد ابتدایی ما از خسارت 6 هزار میلیارد تومان بود که در برآورد دوم این عدد به 10 هزار میلیارد تومان رسیده است.به گزارش لیدی شال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته در بازدید از مناطق سیل زده دماوند و فیروزکوه با اشاره به وارد شدن خسارت به کشاورزان، دامداران و باغداران کشور در اثر سیل اخیر، اظهار نمود: قسمتی از شبکه آبیاری در اثر سیل تخریب شده است همین طور به بخش هایی همچون طیور، زنبور عسل و پرورش آبزیان نیز خساراتی وارد شده است.

وی اشاره کرد: تعدادی از استانهای کشور همچون چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد گرفتار بحران شده اند که با ریزجزئیات درحال برآورد خسارات وارد شده به حوزه کشاورزی هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی میزان برآورد خسارات تا این لحظه را حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان عنوان نمود و اظهار داشت: مجموعه سازمان های ما در وزارت جهاد کشاورزی و کمیته های مدیریت بحران در بسیج سازمان ها در امتداد کمک به کشاورزان و باغداران فعال شدند.

ساداتی نژاد، نجات و احیای باغاتی که گرفتار رسوبات ناشی از سیل شدند را دارای اولویت دانست و اشاره کرد: همکاران من در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و بسیج آمادگی دارند با آبرسانی در محل های مورد نیاز به کشاورزان و باغداران امدادرسانی کنند تا محصولات موجود را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: در بحث طیور با هماهنگی های انجام شده با شرکت پشتیبانی امور دام نهاده های دامی در اختیار بهره برداران قرار خواهد گرفت همین طور شرکت تجاری دولتی ما نیز در بخش عشایر آرد را در محل های برنامه ریزی شده توزیع خواهدنمود.

وزیر جهاد کشاورزی از خرید تضمینی دام عشایر توسط وزارت جهاد کشاورزی آگاهی داد و اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزی تا حالا ۲۵۰ میلیارد تومان خسارت قطعی را شناسایی کرده و درحال تکمیل است، خسارت بخش هایی که بیمه هستند پرداخت خواهد شد و بخش هایی که بیمه ندارند نیز بعد از طرح در جلسه دولت تعیین تکلیف خواهد شد تا ان شاءالله بتوانیم خسارات وارد شده به این بخش از کشاورزان را بوسیله مدیریت بحران پرداخت نماییم.

وی افزود: تمام تلاش دولت این است که مثل همیشه در کنار کشاورزان باشد و در برطرف شدن بحرانی که به وجود آمده نیز تلاش خواهدنمود.

ساداتی نژاد در آخر از تسهیلات پیشنهادی که در جلسه دیروزجمع بندی شد آگاهی داد و اظهار داشت: امهال وام های کشاورزان، دامداران و باغداران که معاونت سرمایه گذاری ما متولی این کار است و بانک کشاورزی هم مذاکراتش را انجام داده و ارائه تسهیلات ارزان در امتداد بازسازی، ۱۳ مورد درخواست هایی است که در زمینه کشاورزی ما ارایه داده ایم و مستند شده و ان شاءالله در دولت طرح می نماییم که بتوانیم به بخش های مختلف مجموعه کمک نماییم.

منبع:

1401/05/10
10:25:56
5.0 / 5
85
تگهای خبر: تجاری , تسهیلات , تضمین , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal