سیاهكلی:

خودرو های زیر ۲۵ هزار دلار وارد کشور شود

خودرو های زیر ۲۵ هزار دلار وارد کشور شود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ضرورت واردات خودرو متناسب با قیمت خودرو های داخلی و پیش گیری از واردات خودرو لوکس اظهار داشت: مجلس سقف ۲۵ هزار دلاری برای خودرو را در نظر گرفته است.. بازه ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار از نظر ما منطقی است. خودروی لوکس تقاضای ایرانیها نیست.


لطف الله سیاهکلی در گفتگو با ایسنا درباره لزوم واردات خودروی هم قیمت با خودروی ایرانی اظهار داشت: تصمیم واردات خودرو توسط تنظیم بازار گرفته شده است؛ ازاین رو هدف اصلی واردات خودرو سامان دهی بازارهاست. عرضه و تقاضا در کشور ما فاصله بسیاری با هم دارد. تولید یا عرضه ما بسیار کمتر از تقاضا است. به همین خاطر مجلس کمک کرد تا دولت بتواند واردات را انجام دهد.
خودروی لوکس تقاضای ایرانیان نیست
خودرو های وارداتی نباید بیشتر از ۲۵ هزار دلار باشد
نماینده مردم قزوین در مجلس یازدهم اظهار داشت: با این اوصاف عرضه خودرو باید بر مبنای تقاضا صورت بگیرد. خودروی لوکس تقاضای ایرانیان نیست. عامه مردم احتیاج به خودرو دارند؛ چون که خودرو در این جهان بدل به یک کالای اساسی و ضروری شده است. این که چه خودرویی وارد می شود باید بر مبنای نیاز جامعه باشد. مجلس سقف ۲۵ هزار دلاری برای خودرو را در نظر گرفته است. خودروهایی که وارد می شوند نباید بیشتر ۲۵ هزار دلار باشد. بازه ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار از نظر ما منطقی است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو در بازه ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار را موثر بر بازار داخل دانست و اظهار داشت: اگر قرار باشد خودروی وارداتی حدود ۹۰ یا ۱۰۰ هزار دلار باشد، تقاضا عده خاص و معدودی را تأمین می کند؛ ازاین رو نمی تواند تاثیر بر بازار داخلی داشته باشد. امیدواریم کنترل بازار از راه واردات به خوبی صورت گیرد.
سیاهکلی درباره اهرم های نظارتی قبل از واردات خودرو اظهار داشت: ما در جلسات مشترک کمیسوین با دولت این بحث را کرده ایم. هشدارهای لازم را به دولت داده ایم تا شیطنت ها صورت نگیرد. مجلس به دقت و با جدیت پیگیر واردات خودرو در بازه قیمت نامبرده است.1401/03/02
22:34:03
5.0 / 5
229
تگهای خبر: بازار , قیمت , لوكس , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal