وزیر جهاد كشاورزی در نیشابور:

35 سال زمان برای سنددار شدن زمینهای کشاورزی لازم است

35 سال زمان برای سنددار شدن زمینهای کشاورزی لازم است

به گزارش لیدی شال خراسان رضوی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: هم اکنون فقط ۴ درصد زمینهای کشاورزی دارای سند است که مشکل دریافت تسهیلات بانکی و داشتن ضامن را به دنبال دارد و تقریباً ۳۵ سال طول می کشد تا این زمین ها سنددار شوند.سید جواد ساداتی نژاد در جمع بعضی از کشاورزان و دامداران نیشابوری با اشاره به اینکه برای ادارات جهادکشاورزی در شهرهای بزرگ و دارای تمدن مثل نیشابور، تفویض اختیار صورت گیرد، اضافه کرد: بازار محصولات کشاورزی در تمام دنیا، نوسان دارد چونکه برداشت محصول در یک فصل زیاد و در فصل دیگر، کم بوده و این به معنای گرانی این محصول نیست بلکه هزینه نگه داری بر آن اضافه شده است.

وی با تکیه بر این که تولیدکننده یک ضلع در اقتدار کشاورزی است ولی از قدرت کافی برخوردار نیست چونکه به تشکل ها و اتحادیه ها توجهی نشده است، اظهار داشت: نگاه ما در حوزه کشاورزی، تحولی است که باید با همکاری تولیدکننده صورت گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با بیان این که توزیع نهاده های دامی در ۶ ماه گذشته نسبت به سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است، مطرح کرد: کمبود داده و اطلاعات در بخش کشاورزی، تصمیم گیری در این بخش را سخت کرده است که باید رصدخانه ایران شکل بگیرد.

وی افزود: هم اکنون فقط ۴ درصد زمینهای کشاورزی دارای سند است که مشکل دریافت تسهیلات بانکی و داشتن ضامن را به دنبال دارد و تقریباً ۳۵ سال طول می کشد تا این زمین ها سنددار شوند.

ساداتی نژاد بر یکپارچه سازی زمینهای کشاورزی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد تصریح کرد و اظهار داشت: کشاورز باید حمایت شود و دولت این را مدنظر قرار داده است و در نخستین گام و اولین نشست سال جدید قیمت گندم را کم کرد.

تشکیل ستاد ویژه رفع موانع تولید شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان و شرکت در شورای اداری از دیگر برنامه های مقام عالی وزارت جهادکشاورزی در شهرستان نیشابور بود.

منبع:

1401/01/12
13:50:09
5.0 / 5
388
تگهای خبر: بازار , تسهیلات , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal