معاون وزیر اقتصاد:

پروسه اتصال کارتخوان ها به پرونده های مالیاتی نهایی شد

پروسه اتصال کارتخوان ها به پرونده های مالیاتی نهایی شد

لیدی شال: رییس کل سازمان امور مالیاتی از اتمام پروسه ساماندهی کارتخوان ها و جریمه شدن دارندگان پوزهایی که با آن فرار مالیالتی می کردند، آگاهی داد.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان امور مالیاتی، داوود منظور اشاره کرد: طرح ملی ساماندهی کارتخوان های بانکی یکی از مطالبه های مهم دولت و مجلس است که در امتداد اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و با مشارکت بانک مرکزی این امر درحال عملیاتی شدن است.
وی با اشاره به مزایای اجرای این قانون که در گذشته به سبب سختی های زیاد و حجم بسیار گسترده معطل مانده بود، اظهار داشت: این اقدام محاسن مختلفی دارد که می توان به شفاف شدن اقتصاد، اجرای عدالت مالیاتی، کاهش اعتراضات مالیاتی، تسریع در پروسه رسیدگی، مبارزه با فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و در نهایت تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بدون فشار بر مودیان موجود اشاره نمود.
منظور یکی از مسائل مهم اقتصادی کشور که ریشه خیلی از مشکلات و نارسایی های اقتصادی شده را شفاف نبودن کارهای اقتصادی عنوان نمود و اظهار داشت: با هدف فائق آمدن بر این معضل ریشه ای و کمک به نظم بخشیدن به اقتصاد کشور، طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت الکترونیک تا حصول نتیجه کامل با جدیت در حال انجام می باشد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اجرای طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی را یک حرکت اساسی و اصولی برای تحقق مطالبه ملی در زمینه تحول آفرینی اقتصادی خواند و اضافه کرد: بهره گیری از اطلاعات تراکنش پوزها به تشخیص درست مالیات، اجتناب از برخوردهای سلیقه ای در حسابرسی مالیاتی و خصوصاً مقابله منطقی و علمی با فرار مالیاتی و در نهایت به شفاف شدن اقتصاد کمک می نماید.
وی بر عزم و اراده راسخ نظام مالیاتی در عملیاتی شدن بهینه ساماندهی کارتخوان ها اصرار کرد و اظهار داشت: تا حالا بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل و بیش از ۳ میلیون دستگاه کارتخوان غیرفعال شده اند و چنانچه در اطلاعات مربوط به حساب های بانکی مربوط به اشخاص، فرار مالیاتی و بی توجهی به قوانین و حقوق عامه رخ داده باشد، جرایم قانونی شامل آنها می شود.
معاون وزیر اقتصاد در آخر از همه سازمان ها، نهادها و شخصیت های حقیقی و حقوقی که در اجرائی شدن این مطالبه ملی همکاری داشته اند، قدردانی کرد.


منبع:

1400/12/05
12:45:14
5.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal