گوشت و برنج مشمول قیمت گذاری شد

گوشت و برنج مشمول قیمت گذاری شد

به گزارش لیدی شال به قول رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت تثبیتی شده و ستاد تنظیم بازار سازمان حمایت را مکلف به قیمت گذاری کرده که در این راستا وزارت جهاد کشاورزی بعنوان متولی باید مستندات قیمت را در اختیار سازمان حمایت قرار دهد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی اظهار نمود: تابحال حدود ۷۰۰۰ قلم کالا مشمول درج قیمت تولیدکننده به جای مصرف کننده شدند و قیمت حدود ۲۲۰۰ کالا به دنبال اجرای این طرح کاسته شده است. اولویت اول دولت در این طرح شفافیت در خرید کالا است.
وی با اعلان اینکه با اجرای این طرح ۲۲۰۰ قلم کالا بین پنج تا ۶۵ درصد کاهش قیمت داشتند، اظهار داشت: مثلاً قیمت آب معدنی، نوشابه گازدار، لنت ترمز، فیلتر روغن، سس، ترشیجات، دستمال کاغذی، عدس، شوینده، پوشک و غیره کاسته شده است.
به قول رئیس سازمان حمایت در ادامه با بیان توزیع کننده در کالاهای مصرفی ۳۰ درصد و در کالاهای سرمایه ای ۲۰ درصد مجاز به افزایش سود به قیمت تولیدکننده است. همینطور تکلیف قانونی توزیع کننده است که قیمت مصرف کننده را روی کالا در معرض دید مشتری درج کند و نیازی نیست که خریداران محاسبه کنند، اما می توانند قیمت ها را مقایسه و گرانفروشی را تشخیص دهند.
تابش با اعلان اینکه در این طرح تخفیف حذف نشده است، خاطرنشان کرد: تخفیف یک فرآیند شفاف خود گرفته است. تولیدکننده حداکثر می تواند سه درصد به توزیع کننده تخفیف دهد و اگر بیشتر باشد، باید همان قیمت نهایی با تخفیف که به توزیع کننده فروخته شده روی کالا درج شود تا تخفیف به مصرف کننده نهایی برسد.
گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت گذاری شدند
ایشان در ادامه این که گوشت و برنج مشمول قیمت تثبیتی است و سازمان حمایت بعنوان مرجع کارشناسی قیمت مکلف است این قیمت ها را بررسی کند، اظهار داشت: در همین راستا با وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه کردیم تا بتوانیم دام زنده و برنج ایرانی را قیمت گذاری نماییم و مبنای گران بودن آنها را بدانیم. امیدواریم وزارت جهاد مستندات را زودتر در اختیار سازمان حمایت قرار دهد.
ازاین رو به قول رئیس سازمان حمایت گوشت قرمز و برنج ایرانی مشمول قیمت تثبیتی شده و ستاد تنظیم بازار سازمان حمایت را مکلف به قیمت گذاری کرده است. وزارت جهاد بعنوان متولی باید مستندات را در اختیار سازمان حمایت قرار دهد و ما قیمت را تعیین و در اختیار ستاد تنظیم بازار بگذاریم تا تصویب شود.
تابش با اعلان اینکه هم اکنون قیمت برنج در کف بازار کیلویی ۷۵ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: البته شاید کالای به خصوصی در یک شبکه توزیع به خصوصی ۹۰ هزار تومان شده باشد. نه تأیید می کنم و نه تکذیب، اما هم اکنون سازمان حمایت قیمت منطقی را نمی داند و منتظر مستندات وزارت جهاد هستیم.
وی در مورد فرایند خرید و قیمت گذاری میوه شب عید هم اظهار داشت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سنوات گذشته پای ثابت تأمین میوه شب عید و قیمت گذاری آن بود، اما سال جاری سازمان حمایت در این فرایند که به چه قیمتی خریداری شده و از کجا خریداری شده است؛ نیست. چون که سازمان تعاون روستایی و وزارت جهاد کشاورزی سال جاری مکلف شده اند.1400/11/27
22:42:08
5.0 / 5
292
تگهای خبر: بازار , خصوصی , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal