ثبت یک رکورد در قیمت برنج ایرانی

ثبت یک رکورد در قیمت برنج ایرانی

به گزارش لیدی شال با افزایش ۶۸.۵ درصدی قیمت برنج ایرانی، بالاترین حد رشد قیمت آن برای سال جاری در آمارهای رسمی ثبت شده است، این روند در بازار هم مشهود است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، قیمت برنج امسال همواره روند افزایشی طی کرد که هم در بازار و هم در آمارهای رسمی مشهود بوده است.
گزارش های اخیر از بازار نشان داده بود که قیمت برنج ایرانی تا مرز ۹۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است و برنج وارداتی هم تا حدود ۳۵ هزار تومان قیمت خورده است.
افزایش ۶۸ درصدی قیمت برنج ایرانی
بررسی گزارش جدید مرکز آمار ایران در ارتباط با وضعیت قیمت برنج هم نشان داده است که برنج ایرانی در دیماه سال نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۸.۵ درصد گران شده در حالیکه امسال تابحال چنین درصد افزایش قیمتی برای برنج ثبت نشده بود.
بر طبق این گزارش هر کیلو برنج ایرانی که در دیماه سال گذشته به صورت متوسط ۳۳.۷ هزار تومان قیمت داشته در آذرماه سالجاری به ۵۱.۶ هزار تومان رسیده است اما در دیماه متوسط قیمت تا ۵۷ هزار تومان پیش رفته و حتی تا بیشتر از ۶۴ هزار تومان هم نرخ رسمی برای آن ثبت شده است.
برنج ایرانی نسبت به آذرماه سال جاری بیشتر از ۱۰ درصد گران شده است.
برنج خارجی ۲۱ درصد گران شد
اما در ارتباط با وضعیت قیمت برنج خارجی هم در دیماه سال گذشته هر کیلو به صورت متوسط ۲۳.۷ هزار تومان بوده و در آذرماه سال جاری به متوسط تا ۳۰ هزار تومان رسیده است. در دیماه برنج خارجی در هر کیلو به صورت متوسط بیشتر از ۲۸.۸ هزار تومان و تا ۳۳.۳ هزار تومان هم قیمت خورده است.
بر این اساس برنج خارجی وارداتی نسبت به آذر ماه ۳.۴ و درمقایسه با دیماه سال گذشته ۲۱.۸ درصد افزایش قیمت دارد.
گفتنی است که واردات برنج با ارز نیمایی انجام می شود و در ۹ ماهه سال جاری حدود یک میلیون تن به ارزش بیشتر از ۸۱۸.۸ میلیون دلار واردات آن انجام شده است.
منبع:

1400/11/14
23:45:42
5.0 / 5
402
تگهای خبر: بازار , قیمت , واردات , وارداتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal