معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور:

وجود ۳۰ هزار واحد راکد در کشور

وجود ۳۰ هزار واحد راکد در کشور

خراسان رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به وجود 30 هزار واحد تعطیل شده و راکد در کشور، اظهار داشت: احیا و راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل همچون برنامه های دولت در نهضت احیا است که با اولویت واحدهای در رابطه با اقتصاد روستا به اجرا در می آید.سید امیرحسین مدنی سه شنبه، پنجم بهمن ماه، در حاشیه بازدید از یک واحد تعطیل شده رب گوجه فرنگی در مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: برمبنای آمار حالا در زمینه واحدهای بخش های مختلف معدنی، کشاورزی و صنعتی بیش از ۳۰ هزار واحد تعطیل شده و راکد داریم.

وی افزود: تعدادی از این واحدها ممکنست قابل احیا نباشند، اما دست کم ۲۰ تا ۲۵ درصد قابل احیا هستند که در قالب نهضت احیا برای بازگرداندن آنها به چرخه تولید تلاش می نماییم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اعلان اینکه مساله مهمی که حالا کشور درگیر آنست تعطیلی قسمتی از واحدهای صنعتی است که قابلیت احیا و بازگشت به چرخه تولید را دارند، اشاره کرد: برخی از این واحدها به سبب مسائلی که در سالهای قبل هم در بخش های مدیریت، تحریم و تامین مالی وجود داشته گرفتار چالش هایی شده اند که برخی با تامین مالی قابل حل است، بعضی مشکل تامین مالی نداشته و گرفتار پاره ای مشکلات حقوقی هستند که با یک تدبیر و تصمیم گیری بموقع می توان آنها را به چرخه فعالیت بازگرداند و البته شماری از تولید برگرداند و البته حل مشکل برخی از این واحدها نیز نیازمند اتخاذ تصمیمات فراقوه ای است.

وی اشاره کرد: برآورد ما این است که بیش از ۵۰ درصد از این واحدها، مشکلات مالی ندارند و تعطیلی آنها به سبب بروز مشکلات حقوقی، ساختاری، مدیریتی و تکنولوژی است که رفع آن احتیاج به اقدام و رسیدگی نهضتی دارد.

مدنی افزود: بوسیله ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید که در استانها تشکیل می شود، تدابیری در این خصوص اندیشیده است و بنای دولت بر این است که در راه احیای واحدهای اقتصادی تعطیل شده در سالهای اخیر حرکت نماید.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در مسافرت روز سه شنبه پنجم بهمن ماه خود به مشهد یک واحد تولیدی پوشاک در منطقه کشف رود را افتتاح نمود. کل سرمایه گذاری این واحد تولیدی ۵ میلیارد تومان است که 3 میلیاردریال آن از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و از محل اشتغال روستایی پرداخت شده است. با شروع به کار این واحد تولیدی اکنون حدود ۸۰ نفر در این واحد تولیدی پوشاک مشغول به کار شده اند.

بازدید از یک واحد تولیدی رب گوجه فرنگی در روستای فارمد، یک واحد تولیدی صنعتی در روستای عسکریه، چند واحد بسته بندی فرآورده های گوشتی در روستای چاهشک، بازدید از روستای کنگ و نمایشگاه دستاوردهای سازمان تبلیغات اسلامی از دیگر برنامه های سفر یک روزه سید امیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، به مشهد است.
1400/11/05
20:34:34
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal