چهاردهمین نمایشگاه نهاده ها، ماشین آلات و ادوات کشاورزی در اراک انجام شد

چهاردهمین نمایشگاه نهاده ها، ماشین آلات و ادوات کشاورزی در اراک انجام شد

به گزارش لیدی شال مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: چهاردهمین نمایشگاه تخصصی نهاده ها، ماشین آلات و ادوات کشاورزی همزمان با چهاردهمین نمایشگاه تخصصی دام، طیور، شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی راه اندازی شد.


فرزاد مخلص الائمه روز سه شنبه ۲۳ آذر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی برگزار شد، اظهار نمود: امروز نخستین روز حضور شرکت های حوزه کشاورزی و خدمات کشاورزی در نمایشگاه بین المللی استان مرکزی در اراک است که حدود ۵۱ شرکت و موسسه در این نمایشگاه دارند و تا ۲۶ آذر نیز ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: برخی از شرکتها خارج، تعدادی داخل استان و تعدادی شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه حضور داشته و محصولات خوبی را در زمینه صنعت، مکمل ها، کود و... ارائه کرده اند.
استاندار مرکزی ضمن دعوت از فعالان بخش کشاورزی برای بازدید از این نمایشگاه اشاره کرد: برخی شرکت های غیربومی در صورت تمایل می توانند در استان مرکزی سرمایه گذاری کنند و تلاش می نماییم که این مسیر سرمایه گذاری در استان مهیا شود.
مخلص الائمه بیان کرد: کشاورزی در کنار صنعت و خدمات در اقتصاد کشور نقش تعیین کننده ای دارد و در صورتیکه بخواهیم بخش ناکارآمد نفت را کنار بگذاریم باید این بخش ها خصوصاً کشاورزی فعال شود، بر خلاف تصور برخی نخبگان و... استان مرکزی باوجود صنعت، قطب کشاورزی کشور نیز هست و ظرفیت های خوبی در استان وجود دارد که باید راندمان بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: از ظرفیت این نمایشگاه می توان در حوزه افزایش امنیت غذایی کشور، ارتقا یهره وری در تولید و اشتغال بهره گیری کرد.
منبع:

1400/09/24
17:02:36
5.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal