سرگزی:

نباید با ممنوعیت واردات کالا، برای تولید کنندگان داخلی فضای انحصاری ایجاد شود

نباید با ممنوعیت واردات کالا، برای تولید کنندگان داخلی فضای انحصاری ایجاد شود

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: با ممنوعیت واردات کالا نباید اجازه داد برای تولید کنندگان داخلی یک فضای انحصاری ایجاد شود و دیگر آنان خودرا ملزم ندانند که کیفیت کالاهای خودرا بالا برند.


محمد سرگزی در گفت و گو با ایسنا، درباره تاثیر ممنوعیت واردات لوازم خانگی در بازار، بیان کرد: یکی از الزاماتی که در بحث تولید داخل مطرح است پشتیبانی از آن می باشد. کشورهای توسعه یافته امروز مانند ژاپن در دوره ای درهای بازارهای داخلی خودرا بر روی کالاهای خارجی بستند و بصورت شبانه روزی فعالیت کردند و نه فقط توانستند با تولید کالاهای باکیفیت نیاز خودرا تامین کنند بلکه امروز تامین کننده نیاز خیلی از کشورها هستند.
ایشان سپس اظهار نمود: متاسفانه در طول سالیان گذشته این پشتیبانی از تولید داخلی کشور ما صورت نگرفته و خودباوری لازم ایجاد نشده است. در زمان تحریم ها نیز دیدیم که شرکت های خارجی به نیاز بازار پشت کردند پس پشتیبانی از تولید داخل و تقویت این خودباوری یک الزام است.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: اما از طرف دیگر باید به این نکته توجه داشت که نباید با ممنوعیت واردات کالاهای خارجی برای تولید کنندگان داخلی یک انحصار ایجاد کرد و آنها دیگر خودرا ملزم به افزایش کیفیت کالاهای خود موازی باکیفیت کالاهای خارجی نبینند.
سرگزی اشاره کرد: به نظر می آید در وهله اول باید ورود کالاهایی را ممنوع کرد که در داخل کشور باکیفیت بالایی تولید می شوند و درجه کیفیت یک معیار برای ممنوعیت ورود کالاها به داخل کشور باشد.
منبع:

1400/07/17
11:35:56
5.0 / 5
638
تگهای خبر: بازار , كیفیت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal