عضو اتاق بازرگانی تهران پاسخ داد

دولت جدید با رمزارزها چه می كند؟

دولت جدید با رمزارزها چه می كند؟

لیدی شال: عضو اتاق تجاری تهران می گوید موضع گیری روشن و معلوم کردن تکلیف رمزارزها از طرف دولت باید در دستور کار قرار گیرد.


شهاب جوانمردی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر خلاف این رویکرد که گفته می شود دولت ایران نسبت به موضوع رمزارزها هیچ مداخله ای نکرده یا برای آنها سیاستی دقیق ندارد، اتفاقا بررسی آنچه در ماه های گذشته عملیاتی شده نشان دهنده عکس چنین موضوعی است و عملکرد بانک مرکزی بعنوان نماینده دولت در این عرصه، به روشنی قابل تحلیل است.
وی با اشاره به رویکرد بی طرفانه برخی کشورها نسبت به رمزارزها بیان کرد: تفاوت بسیار زیادی وجود دارد میان دولتی که به رمزارزها بعنوان یک بازار جانبی نگاه می کند و برای آن مانعی ایجاد نمی کند تا با دولت ماه که با محوریت بانک مرکزی تا جایی که توانسته مقابل رمزارزها و مبادله آنها مداخله کرده و محدودیت به وجود آورده است.
عضو اتاق تجاری تهران با اعلان اینکه دولت آینده باید تکلیف خودرا با این سیاست ها روشن کند، تشریح کرد: وقتی ما از محدودیت های جدی صحبت می نماییم یعنی تا حالا دولت ایران نسبت به رمزارز یا بطور کلی دارایی های مجازی بی طرف نبوده است، بدین جهت اگر دولت آینده بخواهد بدون هیچ عکس العملی فقط سیاست های گذشته را دنبال کند، این امر به مفهوم ادامه محدودیت ها و تایید سیاست های سابق است.
بگفته جوانمردی، با توجه به این که اقتصاد ایران وضعیت خاصی دارد و از تحریم ها گرفته تا محدودیت های ارزی با اما و اگر مواجه می باشد، داشتن یک سیاست درست و متناسب با واقعیت های اقتصادی کشور در زمینه رمزارزها بسیار مهم خواهد بود.
وی اشاره کرد: خوشبختانه در ماه های گذشته یک گروه کارشناس و بسیار مسلط به مسائل این حوزه، مطالعات خود در این بخش را در قالب یک بسته پیشنهادی طراحی نموده اند که به زودی نهایی خواهد شد. پیشنهاد من به دولت آینده این است که به دور از حواشی، با بهره گیری از این نظرات کارشناسی و فنی، طوری تصمیم بگیرد که کشور از محل رمزارزها کمترین لطمه و بیشترین بهره را ببرد.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته خیلی از فعالان اقتصادی از لزوم طراحی شیوه نامه هایی برای پشتیبانی از سرمایه گذاران عرصه رمزارزها سخن گفته اند، موضوعی که هنوز دستگاه های متولی دولتی به آن واکنشی جدی نشان نداده اند.
در ایران در کنار ماینرهای مجاز، عملا سایر فعالیت در زمینه رمزارز به رسمیت شناخته نشده و این مساله تردیدهایی را برای سرمایه گذاران این بخش ایجاد کرده است.
منبع:

1400/05/02
23:25:23
5.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal