مركز آمار ایران اعلام كرد؛

افزایش ۵۸ درصدی تورم تولیدكننده مرغداری های صنعتی در سال ۹۹

افزایش ۵۸ درصدی تورم تولیدكننده مرغداری های صنعتی در سال ۹۹

به گزارش لیدی شال شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در تمامی فصول سال ۹۹ نسبت به فصل مشابه سال ماقبل با افزایش روبه رو بوده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ به عدد ۳۱۱، ۲۵ رسیده است که نسبت به سال قبل ۵۸.۱۰ درصد افزایش داشته است.
شاخص قیمت تولیدکننده مرغداری های صنعتی کشور نسبت به فصل قبل هم برای تمام فصول سال ۱۳۹۹ با افزایش روبه رو بوده است به صورتی که بیشترین افزایش در فصل تابستان با ۴۱، ۴۵ درصد و کمترین افزایش در ارتباط با فصل بهار با ۱.۸۲ درصد بوده است.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ در همه استان ها با افزایش رو به رو بوده است؛ به صورتی که بیشترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان خراسان رضوی با ۸۱، ۵۰ درصد و کمترین افزایش را استان سیستان و بلوچستان با ۱۳.۸۱ درصد به خود اختصاص داده اند.
در فصل بهار سال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۲۰۱، ۲۷ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۱.۸۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴.۲۸ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل در ارتباط با گروه تخم مرغ (۸.۸۶ درصد) و بیشترین کاهش در ارتباط با گروه مرغ (۱.۷۰- درصد) بوده است.
در فصل تابستان سال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۲۸۴، ۶۹ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۴۱.۴۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۴.۶۹ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل در ارتباط با گروه مرغ (۴۸.۰۵ درصد) و کمترین افزایش در ارتباط با کود (۱۴.۳۶ درصد) بوده است.
در فصل پاییز ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۳۷۰، ۱۵ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۳۰.۰۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷۰.۶۲ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل در ارتباط با کود (۵۳.۴۹ درصد) و کمترین افزایش شاخص در ارتباط با گروه تخم مرغ (۱۸.۴۴ درصد) بوده است.
در فصل زمستان سال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۳۸۸، ۸۸ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۵.۰۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹۶.۷۳ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل در ارتباط با کود (۲۰.۷۷ درصد) و کمترین افزایش شاخص در ارتباط با گروه مرغ (۲.۹۷ درصد) بوده است.

1400/03/13
11:50:17
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal