هشدار وزارت صمت به شركت های پخش

در صورت فروش اجباری، تعلیق می شوید

در صورت فروش اجباری، تعلیق می شوید

مدیرکل دفتر امور خدمات تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود که فروش هرگونه کالا به همراه روغن نباتی از طرف شرکتهای پخش تخلف به حساب می آید.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، صدیف بیک زاده تصریح کرد که این ممنوعیت طی نامه ای به انجمن شرکتهای صنعت پخش ایران هم ارسال و ابلاغ گردیده است.
به قول وی در صورت احراز تخلف فروش هر کالایی به همراه روغن نباتی، مجوز پخش شرکت مربوطه تعلیق خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت همینطور از شهروندان درخواست نمود تا در صورت مشاهده چنین مواردی، مراتب را به سامانه ۱۲۴، سازمان حمایت و یا سازمان های صمت استانی گزارش دهند.
اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن هم افزایش پیدا کرد. کمتر از یک ماه بعد هم روغن مایع در بازار کمیاب شد؛ به صورتی که این کالا یا در مغازه ها و فروشگاه های بزرگ نبود یا به هر نفر تنها یک روغن فروخته می شد. با اینکه بنا بر وعده مسؤلان مربوطه قرار بود از اوایل دیماه روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود، اما به نظر می آید این وعده در بخش روغن جامد هنوز عملیاتی نشده است؛ به صورتی که اوایل اسفند فروش روغن جامد با کارت ملی خبرساز شد، اما معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت فروش روغن با کارت ملی را تکذیب نمود و از افزایش ۲۵ درصدی تولید روغن اطلاع داد. با این وجود اواخر اسفند بالاخره قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی به وجود مشکلاتی در بازار روغن جامد اذعان کرد و وعده داد که این مشکلات در فروردین ۱۴۰۰ برطرف شود.
در این زمان گزارش هایی هم از فروش الزامی روغن از جانب شرکت ها پخش یا از جانب فروشگاه ها به مردم منتشر گردید که بر مبنای قانون نظام صنفی تخلف به حساب می آید.1399/12/30
14:57:40
0.0 / 5
1024
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal