اعظمی خواهان خرید تضمینی پیاز كشاورزان جنوب كرمان شد

اعظمی خواهان خرید تضمینی پیاز كشاورزان جنوب كرمان شد

لیدی شال: نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به ورشکستگی کشاورزان جنوب استان کرمان به خاطر کاهش قیمت محصولاتشان، از دولت خواست که ضمن افزایش میزان صادرات پیاز، در امتداد خرید تضمینی این محصول اقدام نماید.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، ذبیح الله اعظمی در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: کشاورزان جنوب شرق کشور و جنوب استان کرمان به ویژه جیرفت و عنبرآباد، بعد از سرمازدگی دی ماه که متأسفانه مورد بی مهری قرار گرفتند، به سبب کاهش شدید قیمت محصولاتشان در حال ورشکستگی هستند.
نماینده مردم جیرفت در مجلس یازدهم با اعلان اینکه کشاورزان جنوب کرمان با تولیدات راهبردی همیشه کمک حال دولت بودند، تاکید کرد: شایسته نیست در این شرایط آنها را رها کنید. برداشت محصول پیاز جنوب کرمان که از آبان ماه شروع شده است، بیش از نیاز کشور و بازارهای داخلی است. دولت برای صادرات آن تا حالا اقدام راهگشایی انجام نداده است. پیازکاران در این شرایط یا محصولات خودرا نابود می کنند و یا آنها را بدل به خوراک دام می کنند.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تاکید کرد: تنها چاره ممکن علاوه بر مبادرت به صادرات و یافتن بازارهای جدید، مبادرت به خرید تضمینی پیاز طبق مصوبه مجلس انقلابی است. متأسفانه طبق دستور رئیس جمهور به وزارت جهاد کشاورزی، این امر متوقف شده است که نتیجه آن نابودی و ورشستگی کشاورزان است. امید کشاورزان را ناامید نکنید.
منبع:

1399/12/26
20:44:17
0.0 / 5
1172
تگهای خبر: بازار , تضمین , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal