رئیس سازمان بورس اعلام كرد

قیمت سكه ثابت شود بازار آتی را دوباره راه می اندازیم

قیمت سكه ثابت شود بازار آتی را دوباره راه می اندازیم

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار شرط راه اندازی دوباره بازار آتی را ثبت قیمت سكه عنوان و اظهار نمود: بانك مركزی عهده دار راه اندازی معاملات نقدی ارز در بازار سرمایه است و اگر بازار نقدی ارز تأسیس شود بازار مشتقه ارزی هم راه می افتد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، شاپور محمدی در حاشیه مراسم مسابقات الگوریتمی در جمع خبرنگاران، معاملات الگوریتمی را از پیشرفته ترین روش های معامله در دنیا عنوان و اظهار نمود: در ۴۰ سال بعد از انقلاب، رتبه ایران در تعداد سهام داری به هشت رسیده و ابزارهای مالی خیلی زیادی رونمایی شده است.
وی اضافه كرد: حالا ابزارهای مالی كه در بازار سرمایه معامله می شود انواع اوراق بدهی همچون اوراق خزانه اسلامی اوراق اجاره، صكوك، اجاره سهام، قرارداد آتی سبد سهام و اختیار خرید و فروش است.
محمدی اضافه كرد: از نظر تعداد سهام داران حالا حدود ۱۳ درصد از جمعیت كشور كه حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می شود، كد سهام داری دارند و سهام دار هستند. از نظر شفافیت بازار سرمایه ایران جزو پنج كشور شفاف جهان است. همینطور تعداد شركت های بورسی و فرا بورسی به بیشتر از ۶۰۰ شركت رسیده و تعداد نهادهای مالی تا آخر سال به ۶۵۰ نهاد مالی خواهد رسید.

بانك مركزی عهده دار راه اندازی معاملات نقدی ارز در بازار سرمایه
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راه اندازی بازار آتی ارز اظهار نمود: بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران عهده دار راه اندازی معاملات نقدی ارز در بازار سرمایه شده است. كارهایی مربوط به تهیه نرم افزار و دستور العمل ها با همكاری فرا بورس و بورس كالای ایران در حال تكمیل است. سازمان بورس هم هر كاری بتواند در این زمینه انجام می دهد.
به گفته او، بازار نقدی ارز در بازار پول ایران راه اندازی خواهد شد و بانك مركزی در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است.

بازار نقدی ارز تأسیس شود تا بازار مشتقه ارزی هم راه بیفتد
وی اضافه كرد: قراردادهای آتی ارز در ایران در رابطه با بازار نقد است و قیمت مرجع خویش را از بازار نقد دریافت می كند. طبیعتاً بازار سرمایه ایران این مورد را دنبال خواهد نمود و شورای عالی بورس هم در این مورد مصوبه ای عرضه است. هر وقت بازار نقدی افتتاح شد و قیمت مرجع، قابل استخراج بود آن وقت بازار آتی ارز هم راه اندازی می شود.

اطلاعات خریداران نفت محرمانه است، مگر اینكه خودشان افشا كنند
محمدی در پاسخ به سوالی درباره احتمال افشای نام خریداران نفت در بورس اظهار داشت: اطلاعاتی كه در بازار سرمایه وجود دارد محرمانه خواهد ماند و اگر یك خریداری خودش اعلام نموده باشد یا شخصی از دستگاه دیگری اطلاعات را به دست آورده باشد، نمی توانیم اظهارنظری نماییم. در مورد بازار سرمایه تمام اطلاعات محرمانه است و اگر كسی بخواهد اطلاعات را جایی بازگو كند به شدت برخورد خواهد شد.

قیمت سكه ثابت شود تا بازار آتی را دوباره راه بیندازیم
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همینطور خاطرنشان كرد: قیمت مرجع سكه اگر با ثبات باشد و بازار پول، آن قیمت را قبول داشته باشد بورس كالا آمادگی معاملات آتی سكه را دارد. اما قیمت مرجع با عنایت به اینكه از نوسان قابل ملاحظه ای برخوردار است، معاملات آتی را مستلزم احتیاط می كند.1397/11/17
17:35:16
5.0 / 5
5043
تگهای خبر: بازار , بانك مركزی , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal