معاون سازمان امور مالیاتی كشور:

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در كشور وجود دارد

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در كشور وجود دارد

به گزارش لیدی شال معاون سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، محمد مسیحی پس از ظهر یکشنبه در دیدار با آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان ضمن اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی یکی از مهم ترین مؤلفه های درآمدی کشور است، عنوان کرد: در کشورهای پیشرفته یک سیستم مالیاتی پیشرفته برای مودیان وجود دارد که این امر نشان از اهمیت درآمدهای مالیاتی در اداره هر کشور است.
وی با اشاره به اینکه مالیات همانند یک داروی تلخی است که باید به اقتصاد کشور خورانده شود، اظهار داشت: حقیقت این است که درآمدهای نفتی سبب شده است که از درآمدهای مالیاتی غافل شویم ولی حال با عنایت به تحریم های ظالمانه آمریکا و کاهش فروش نفت، اهمیت این درآمدها بیشتر از پیش مشخص شده است.
تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در ۱۰ ماهه گذشته
معاون سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در ۱۰ ماهه گذشته خاطرنشان کرد: لازم است از مردم و صاحبان واحدهای صنفی و تولیدکنندگان بابت همکاری خوبی که با سازمان مالیاتی کشور داشته اند، تشکر نماییم.
وی با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی کشور ماهانه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال وصول و درآمد مالیاتی دارد، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که بسیار به دنبال آن هستیم هوشمندسازی نظام امور مالیاتی در کشور است.
پذیرش ۷۰ درصد اظهارنامه های مردم در چارچوب اجرای قانون ۹۷ مالیاتی
مسیحی ضمن اشاره به اجرای قانون ۹۷ مالیاتی برای نخستین بار در کشور بیان داشت: در چارچوب اجرای این قانون ۷۰ درصد اظهارنامه های مردم مورد پذیرش قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اقدامات سازمان امور مالیاتی مقابله با فرارهای مالیاتی است، اظهار داشت: برآورد می نماییم که حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد از فعالان اقتصادی کشور معاف از مالیات هستند، افزود: البته تمامی پیگیری ها و اقدامات ما در مورد فرارهای مالیاتی در قالب قانون و مقررات است.


منبع:

1399/11/06
17:48:43
0.0 / 5
1025
تگهای خبر: اقتصادی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal