طلای جهانی اوج بیشتری گرفت

طلای جهانی اوج بیشتری گرفت

به گزارش لیدی شال قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تأثیر انتظارات برای اقدامات محرک مالی گسترده دولت جدید آمریکا برای تقویت اقتصاد صدمه زده از کرونا، افزایش پیدا کرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۸۴۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۴۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۸۴۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

جانت یلن، گزینه پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای وزارت خزانه داری روز سه شنبه در جلسه تایید وی از قانونگذاران خواست در زمینه هزینه کمکی کرونایی حرکت بزرگی انجام دهند و تصریح کرد مزایای این هزینه ها به بار بدهی سنگینتر دولت می ارزد.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، با عنایت به رویکرد جانت یلن و موضع بایدن در مورد اقدامات محرک مالی، طلا به انتظارات تورمی بالاتر واکنش نشان داده است. با این وجود رشد قیمت طلا در کوتاه مدت به علت بازده بالاتر و رشد دلار محدود خواهد بود. وی تصریح کرد اونس طلا همچنان پتانسیل صعود به ۲۰۰۰ دلار را احیانا تا اواسط سه ماهه دوم که نقدینگی زیادی در بازار ایجاد می شود، دارد.

شاخص دلار از اوج یک ماهه اخیر که اوایل هفته به آن صعود کرده بود عقب نشینی بیشتری پیدا کرد و بازده خزانه بعد از اظهارات یلن در خصوص این که کاهش مالیات شرکتهای بزرگ که در سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمد باید لغو شود، افت پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بایدن روز چهارشنبه سوگند یاد خواهد نمود و سرمایه گذاران به برنامه بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری وی برای تحرک بخشیدن به رشد اقتصادی و توزیع واکسن کووید ۱۹ متمرکز شده اند.

طلا پناهگاه امنی در مقابل تورم و افت ارزش ارز در نتیجه اقدامات محرک مالی و پولی به حساب می آید و بازده پایینتر خزانه، هزینه نگهداری این فلز پرارزش که بازدهی ندارد را کاهش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن می افزاید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، به ۲۵ دلار و ۴۲ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۲ درصد افزایش یافت و ۱۰۹۶ دلار و ۲۳ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۳۶۱ دلار و ۷۹ سنت رسید.

منبع:

1399/11/01
12:16:00
0.0 / 5
1105
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal