پیشبینی روند طلای جهانی در هفته جاری

پیشبینی روند طلای جهانی در هفته جاری

به گزارش لیدی شال به دنبال ناکامی اونس طلا برای شکستن مقاومت در سطح ۱۸۵۰ دلار، نتیجه نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران گوناگونی آرا درباره روند قیمت این فلز پرارزش در هفته جاری را نشان داد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بعضی از تحلیل گران اخطار دادند که بازار طلا به سرعت به فصل معاملات تعطیلات نزدیک می شود که به معنای حجم پایینتر معاملات و نوسان قیمت شدیدتر است. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود تصور می کنم که سرمایه گذاران باید دفاترشان را ببندند و در ژانویه برگردند.

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از تحلیل گران وال استریت اکثریت قابل توجهی درباره روند قیمت طلا وجود نداشت. در نظرسنجی هفته جاری ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها پنج نفر معادل ۳۳ درصد به افزایش قیمت و شش نفر معادل ۴۰ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و چهار نفر معادل ۲۷ درصد نظری نداشتند.

اما خوشبینی به صعود طلا در بین سرمایه گذاران خرد قویتر بود. در نظرسنجی هفته جاری از سرمایه گذاران ۱۵۰۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۸۲۰ نفر معادل ۵۴ درصد به افزایش قیمت طلا و ۴۲۸ نفر معادل ۲۸ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۵۹ نفر معادل ۱۷ درصد نظری نداشتند.

بازار طلا هفته گذشته را حدودا بدون تغییر به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با شش دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۸۴۳ دلار و ۶۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۰.۲ درصد افزایش داشت.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA به کیتکونیوز اظهار داشت: میانگین قیمت ۵۰ روزه طلا را زیر نظر دارد. بازار چهار بار در میانگین قیمت ۵۰ روزه شکست خورده است و تصور می کنم تا آخر سال در این کانال معاملاتی بماند.

همه تحلیل گران کاهش قیمت طلا را پیشبینی نکردند. آدریان دی، رئیس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اظهار داشت: نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت نظر خنثی دارد اما همچنان انتظار دارد قیمتها در بلندمدت به سطح بالاتری صعود کنند.

برخی از تحلیل گران با عنایت به فشار فروش قوی در بازار دلار آمریکا، پتانسیل صعود را برای قیمت طلا پیشبینی می کنند. چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار نمود انتظار ضعف بیشتر دلار در هفته جاری را دارد که از قیمت طلا پشتیبانی خواهد نمود.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد بازار در فارکس لایو اظهار داشت: علاوه بر دلار ضعیفتر، وی به افزایش قیمت طلا خوش بین است چونکه اواخر دسامبر آغاز دوره فصلی قوی برای این فلز پرارزش است.

منبع:

1399/09/22
12:33:21
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: بازار , طلا , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal