با حضور وزیر صمت انجام شد

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه فولاد پاسارگاد فارس

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه فولاد پاسارگاد فارس

فارس طی مراسمی و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، عملیات اجرایی فاز چهارم زنجیره تكمیل فولاد پاسارگاد شروع شد.


بامداد جمعه ۱۱ مهر، فاز چهارم طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد در شهرستان کوار از توابع استان فارس، با ظرفیت تولید انواع نورد و کلاف فولادهای آلیاژی و کیفی به میزان یک میلیون تن با میزان سرمایه گذاری بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۸۷۰ نفر شروع شد.
رئیس سازمان صمت فارس در این آئین اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ضمن تامین مواد اولیه مورد نیاز و تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد همین طور جهش تولید، توسعه بیش از پیش کارهای اقتصادی و اشتغال پایدار در صنایع پایین دستی فولاد سازی، صنایع ساختمانی، الکترود، فنر سازی را نیز بدنبال خواهد داشت.
حمیدرضا ایزدی، به راهکارهای تحقق جهش تولید اشاره نمود و اضافه کرد: پشتیبانی از تولیدات صادرات محور، برنامه ریزی و ایجاد شرایط برای افزایش ظرفیت و توسعه واحدهایی که محصولاتی با قابلیت رقابت پذیری داخلی و همین طور بازارهای صادراتی دارند و هم اکنون به صورت نیمه فعال است.


او اضافه کرد: افزایش راندمان واحدهای تولیدی بوسیله بازسازی، نوسازی و بروز رسانی ماشین آلات و تجهیزات خط تولید، پیگیری برای تخصیص اعتبار و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ بهره کم توسط بانک ها و موسسات اعتباری با حداقل بروکراسی و استفاده حداکثری از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در امتداد حل مشکلات واحدهای صنعتی همچون این راهکارها است.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت فارس با اشاره به لزوم برنامه ریزی جامع و مدون توام با بهره بردن از فناوری روز دنیا در واحدهای صنعتی و معدنی و تجاری استان، افزود: در راه توسعه کارهای اقتصادی، لازم است تا اشتغال پایدار، رفع بیکاری و جهش تولید مدنظر قرار گیرد و برنامه ریزی های دقیق فعالین اقتصادی در امتداد صادرات به کشورهای هدف باشد.

1399/07/11
14:29:29
5.0 / 5
1660
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal