تأمین سرمایه صندوق نوآوری مسیر را برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان هموار می كند

تأمین سرمایه صندوق نوآوری مسیر را برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان هموار می كند

رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام نمود: در شرایط كرونا شركتهای دانش بنیان توانستند نیازهای كشور را مرتفع كنند و امیدواریم با كوشش برای تأمین اعتبارات این صندوق این مسیر ادامه یابد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت امروز در نشست هماهنگی حمایت شبکه بانکی از شرکت های دانش بنیان که به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد، با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در تأمین مالی شرکت های دانش بنیان، اظهار نمود: برای تأمین مالی این شرکت ها ابزارهای مختلفی وجود دارد که همچون آنها می توان به شبکه بانکی کشور اشاره نمود.
وی با اشاره به اینکه وارد شدن بانک ها به حوزه پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان سبب شده که برای آنها هم فرصتی را فراهم آورد، تصریح کرد: نتایج بررسی ها نشان داده است که شرکت های دانش بنیان به سیستم بانکی بدهی ندارند و این امر نشان داده است که این شرکت ها برای سیستم بانکی بهترین مخاطبان در شرایط بد اقتصادی کشور به شمار می روند.
وحدت، با اشاره به رشد جهش شرکت های دانش بنیان از سال ۹۷ تاکنون، این رشد را مرهون همکاری شبکه بانکی دانست و اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم افزایش سرمایه صندوق را داشته باشیم. شاید آن زمان که اعتبارات صندوق ۳ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، عدد مناسبی باشد، ولی الان نیاز داریم تا سرمایه این صندوق افزایش یابد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: اگر حمایت شبکه بانکی نبود، نمی توانستیم اثربخشی تأمین مالی برای شرکت های دانش بنیان را داشته باشیم.
وی به تلاشهای شرکت های دانش بنیان در رفع نیازهای کشور اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در شرایط کرونا این شرکتها توانستند نیازهای کشور را مرتفع کنند و امیدواریم با کوشش برای تأمین اعتبارات این صندوق این مسیر ادامه یابد.1399/07/10
19:30:47
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: آنلاین , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal