فرصت ها و تهدیدات كرونا برای شركت های دانش بنیان

فرصت ها و تهدیدات كرونا برای شركت های دانش بنیان

به گزارش لیدی شال مدیركل دفتر سیاست گذاری علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فرصت ها و تهدیدات شركت های دانش بنیان در شرایط اپیدمی كنونی، اظهار داشت: بمنظور پشتیبانی از شركت های متضرر از این اپیدمی معاونت علمی با همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی بسته های حمایتی برای این دسته از شركت ها تعریف كرده است.


دکتر محمد صاحبکار خراسانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در برخورد با مساله کرونا هم یکسری تهدیدات متوجه شرکت های دانش بنیان شد و هم یکسری فرصت ها.
وی افزود: بعضی از شرکت های دانش بنیان توانستند برای مقابله با کرونا با ارائه یکسری محصولات جدید کارهای خودرا توسعه دهند.
صاحبکار، حوزه های کیت های تشخیصی، ونتیلاتور، اکسیژناتور، ماسک و مواد ضد عفونی را از حوزه هایی نام برد که شرکت های دانش بنیان اقدامات موثری انجام دادند، اشاره کرد: علاوه بر آن از آنجایی که خیلی از کسب و کارها و اقدامات در فضای مجازی انجام می شود، بعضی از شرکت ها در حوزه کسب و کارهای آنلاین توسعه یافتند.
مدیرکل دفتر سیاست گذاری علم و فناوری معاونت علمی این موفقیت‎ها را فرصتی دانست که در شرایط کرونا در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفت و تصریح کرد: ولی در مقابل بعضی از شرکت ها که دسته زیادی را شامل می شوند به سبب اینکه کل شرایط اقتصادی کشور گرفتار مسایلی شد، متضرر شدند.
وی افزود: بدین جهت معاونت علمی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اهتمام کرده تا بسته های حمایتی خاصی را برای این شرکت ها اختصاص دهد که از وام های قرض الحسنه متناسب با تعداد نیروی انسانی و سایر خدمات را شامل می شود.
منبع:

1399/06/09
12:38:21
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal