از سوی سازمان برنامه

بخشنامه تخصیص اعتبار برمبنای عملكرد دستگاه ها ابلاغ گردید

بخشنامه تخصیص اعتبار برمبنای عملكرد دستگاه ها ابلاغ گردید

لیدی شال: در امتداد اجرای بودجه بندی مبتنی بر عملكرد، سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای شرایط تخصیص اعتبار در سه ماهه دوم سال به دستگاه ها را گزارشات آنها از علكردشان اعلام نمود


به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، در امتداد اجرای بودجه بندی مبتنی بر عملکرد، سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای شرایط تخصیص اعتبار در سه ماهه دوم سال به دستگاه ها را گزارشات آنها از علکردشان اعلام نمود. در این بخشنامه، آمده است:
در اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد که از الزامات استاد فرادستی نظام و مورد مطالبه مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، تصویب اعتبارات هر دستگاه، به تفکیک برنامه به قیمت تمام شده واحد خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار کمی اهداف انجام می شود. تخصیص اعتبارات نیز فقط مبتنی بر عملکرد دستگاه و به میزان تحقق اهداف تعیین شده صورت می گیرد. با توجه به اینکه بعد از مساعی بی وقفه طی سالهای اخیر، در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ اعتبارات کلیه دستگاه های اجرایی با روش عملیاتی و با در نظر گرفتن دو مؤلفه هزینه واحد خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار اهداف موردنظر محاسبه و در پیوست شماره چهار قانون در دو جلد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، برای اجرای کامل بودجه ریزی مبتنی عملکرد می بایست تخصیص اعتبارات هزینه ای نیز مشابه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای که به میزان پیشرفت عملیاتی و تأیید صورت وضعیت ها انجام می گیرد، اقدام گردد. پس پرداختهای سه ماهه اول به دستگاه ها به مثابه نوعی پیش پرداخت و علی الحساب تلقی شده و هرگونه تخصیص در سه ماهه دوم منوط به ارائه گزارش عملکرد دستگاه و تأیید میزان تحقق اهداف تعیین شده برای آن دستگاه در پیوست شماره ۴ خواهد بود. مقتضی است دستگاه های اجرایی برای ستاندن تخصیص در سه ماهه دوم، گزارش عملکرد خودرا حداکثر تا ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ به امور ذی ربط در سازمان برنامه و بودجه کشور و حسب مورد به سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استانها ارائه نمایند.
بدیهی است تخصیص های بعدی دستگاه های اجرایی ملی بعد از تأیید گزارش میزان دستیابی به اهداف مصوب دستگاه از طرف امور مربوط به امور تلفیق سازمان و تخصیص دستگاه های اجرایی استانی بعد از تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صورت خواهد گرفت. در صورت عدم همکاری در اجرای این بخشنامه، مسئولیت عدم پرداخت ها همچون حقوق کارکنان در زمان مقرر با آن دستگاه خواهد بود. متن گزارش و جدول گزارشات دستگاه ها در ذیل آمده است:

منبع:

1399/04/06
16:19:18
5.0 / 5
2938
تگهای خبر: دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal