چرا لوازم خانگی گران شد؟

چرا لوازم خانگی گران شد؟

لیدی شال: سخنگوی انجمن صنفی تولیدكنندگان لوازم خانگی مهم ترین دلیل افزایش قیمت لوازم خانگی را گران شدن فولاد امسال عنوان نمود و اظهار داشت كه باتوجه به افزایش قیمت مواد اولیه، پیشنهاد تولیدكنندگان افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت لوازم خانگی است.


محمدرضا غزنوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به افزایش قیمت مواد اولیه تولیدکنندگان پیشنهاد افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی لوازم خانگی را به سازمان حمایت ارائه کردند و احیانا سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در هفته جاری تصمیم خودرا اعلام می کند.
وی از افزایش قیمت ۵۰ درصدی فولاد و کمبود عرضه این کالا امسال آگاهی داد و اظهار داشت: بنظر می رسد زیرساخت های بورس هم اکنون مشکل دارد و شرکت ها باید بتوانند مانند خودروسازها مستقیم با فولادسازی قرارداد ببندند.
بگفته سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی عده ای دلال خودشان را تولیدکننده معرفی می کنند، در بورس برنده می شوند و فولاد را در بازار گران تر به تولیدکنندگان می فروشند.
غزنوی در ادامه با اشاره به افزایش نرخ ارز در در امسال، آنرا دلیل دیگر افزایش قیمت لوازم خانگی عنوان نمود و اظهار داشت: واحدهای تولیدی لوازم خاگی بین صفر تا ۵۰ درصد ارزبری دارند و عمق ساخت داخل در هر کارخانه متفاوت می باشد که این مساله باید در افزایش قیمت ها در نظر گرفته شود.
او همینطور از مشکلاتی در زمینه تامین ارز نیمایی برای تولیدکنندگان امسال آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر افزایش نرخ ارز نیمایی از شروع سال جاری ارز نیمایی برای تامین مواد اولیه تخصیص داده نشده که این مساله هم به افزایش قیمت ها دامن زده است.
غزنوی در پاسخ به اینکه آیا تولیدکنندگان تابحال این افزایش قیمت را اعمال کردند و آیا پس از صدور مجوز سازمان حمایت قیمت ها باردیگر افزایش خواهد داشت؟ اشاره کرد: بسیاری از تولیدکنندگان افزایش قیمت کالاهای خودرا اعمال کردند، اما بازار کشش افزایش قیمت بیشتر را ندارد و احیانا با صدور مجوز افزایش قیمت از طرف سازمان حمایت قیمت ها افزایش مجدد نخواهد داشت.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در آخر اشاره کرد: برای پشتیبانی از مصرف کنندگان هر فردی، چه تولیدکننده و فروشنده که تخلف می کند و قیمت خودرا غیرمنطقی افزایش داده نیز باید با او برخورد شود.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مشاهدات میدانی از بازار لوازم خانگی نشان میدهد که امسال لوازم خانگی ایرانی ۲۵ تا ۳۰ درصد و کالاهای خارجی که عموما به صورت قاچاق وارد کشور می شود تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
منبع:

1399/03/24
14:36:16
5.0 / 5
3116
تگهای خبر: بازار , فروش , قاچاق , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal