دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران تاكید كرد

تسریع در تخصیص ارز واردات روغن خام

تسریع در تخصیص ارز واردات روغن خام

لیدی شال: بعضی از خبرها حاكی از آنست كه ذخایر روغن برخی از صنایع رو به اتمام بوده و در صورتیكه ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام تخصیص داده نشود ممكنست این صنایع برای تولیدات گرفتار مشكلاتی شوند. موضوعی كه دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران توضیحاتی برای آن ارائه نمود.امیرهوشنگ بیرشک در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه کشور با وجود تحریم های ظالمانه در شرایط سختی است و باید با مدیریت و هدفمند پیش برویم، طی پیشنهادی اظهار نمود: الگوی تامین مواد اولیه نیازمند تغییر است و بایستی خرید و تولید هدفمند شود.

وی افزود: اگر تخصیص ارز برای تامین روغن خام تسریع شود مشکلی برای ادامه تولید پیش نخواهد آمد که البته تامین ارز به صورت محدود در حال انجام می باشد.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران افزود: در تولید روغن برای مردم هیچ مشکلی وجود ندارد و خوشبختانه کرونا نیز تاثیری در این بخش نگذاشته است و کارخانجات مانند قبل مشغول فعالیت هستند.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران مدتی پیش به ایسنا گفته بود بیش از ۸۵ درصد روغن خامی که مورد استفاده قرار می گیرد، وابسته به واردات است و وقفه در تخصیص ارز توسط بانک مرکزی از مهمترین موانعی است که بر سر راه این صنعت قرار دارد و این وقفه ها تولید را با نوسان مواجه می کند.


منبع:

1399/03/06
23:55:07
5.0 / 5
2965
تگهای خبر: بانك مركزی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal