محصولات پارك فناوری پردیس در راه ۳ كشور با كمك بروكرها

محصولات پارك فناوری پردیس در راه ۳ كشور با كمك بروكرها

لیدی شال: رئیس مركز توسعه تجارت فناوری پارك فناوری پردیس از امضای تفاهم نامه با دو كارگزار صادرات فناوری آگاهی داد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، میلاد صدرخانلو از امضای تفاهم نامه با دو کارگزار صادرات فناوری برای صادرات تولیدات شرکت های پارک فناوری پردیس به سه کشور قرقیزستان، عمان و افغانستان آگاهی داد و اظهار نمود: در امتداد یکی از برنامه های مرکز توسعه تجارت فناوری که تعامل با بروکرهای صادرات فناوری است، موفق شدیم پس از چند ماه مذاکره و بررسی، با دو بروکر صادرات فناوری تفاهم نامه همکاری امضا نماییم. یکی از این کارگزاران در حوزه صادرات فناوری دو کشور عمان و قرقیزستان و دیگری در حوزه صادرات محصولات فناورانه بخش سلامت به کشور افغانستان فعالیت می نمایند.
وی در مورد پروسه شکل گیری همکاری با این دو کارگزار اظهار داشت: پس از چند ماه بررسی و تامل بر سوابق کاری و توانمندی های این دو کارگزارِ صادرات فناوری، به اجماع رسیدیم که توان بسیار بالایی برای همکاری با شرکت های پارک فناوری پردیس دارند و تفاهم نامه همکاری منعقد شد.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس افزود: بلافاصله بعد از عقد تفاهم نامه با این دو شرکت، برای هر کدام از آنها هفت جلسه دو جانبه با شرکت های پارک، تدوین و اجرا شد. خوشبختانه بعد از جلسات، بازخورد بسیار مثبتی نیز از شرکت های پارک دریافت کردیم و توانمندیِ این دو کارگزار مورد رضایت شرکت ها واقع شده بود. ما خوشبین هستیم که به امید خدا با این دو بروکر صادرات فناوری که به جمع بروکرهای ما اضافه شده اند، بتوانیم در نهایت حرکت مثبتی در جهت صادرات محصولات پارک انجام دهیم.
صدرخانلو در مورد چگونگی شروع همکاری با یکی از این کارگزاران صادرات فناوری، توضیح داد: همکاری با بروکری که با عمان و قرقیزستان تعامل دارد، یکی از خروجی های تعامل میان مرکز توسعه تجارت فناوری پارک و شبکه فن بازار ملی ایران است؛ چونکه در برنامه هایی که در تعامل با فن بازار استانی خراسان رضوی داشتیم، با این کارگزار آشنا شدیم. این کارگزارِ خراسانی در حال توسعه کار خود به تهران بود که با آنها آشنا شده و بعد از چند ماه بررسی و تعامل، تفاهم نامه همکاری را امضا کردیم.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری در مورد طرح های ویژه این دو کارگزار برای محصولات تولید شده در پارک فناوری پردیس، اظهار داشت: هر دو کارگزار، فارغ از کارهای عمومی مانند مذاکره با شرکت ها، شناسایی محصولات مناسب برای بازارهای هدف و در نهایت کوشش برای صادرات آنها، دارای برنامه های اختصاصی برای شرکت های پارک هستند. بروکری که در حوزه عمان و قرقیزستان فعالیت می کند، در تلاش است تا یک «شو روم» محصولات فناورانه در کشور عمان راه اندازی کند. بااینکه این حرکت تنها محدود به همکاری این بروکر با ما نمی شود؛ اما تصمیم بر آن شده است که بخش مجزا و مستقلی در این «شو روم» به محصولات پارک فناوری پردیس اختصاص داده شود. این بروکر بعد از بررسی هایی که طی چند ماه اخیر بر روی محصولات شرکت های پارک فناوری انجام داده است، خروجی مطلوبی را برای این نمایشِ محصولات پیش بینی می کند.
برمبنای اعلام پارک فناوری پردیس، وی ادامه داد: بروکری که در حوزه افغانستان فعالیت می کند؛ طرح راه اندازی یک کلینیک در افغانستان که بخش عمده ای از تجهیزات آن توسط صادرات پارک فناوری پردیس و شبکه فن بازار ملی ایران تامین می شود، ارائه کرده است. این دو طرح بطور اختصاصی برای رونق صادرات محصولات پارک توسط مرکز توسعه تجارت فناوری پیگیری خواهد شد.
منبع:

1399/03/05
13:30:25
5.0 / 5
2996
تگهای خبر: بازار , تجارت , صادرات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal