خودروسازان آمریكایی با كرونا كیش و مات می شوند

خودروسازان آمریكایی با كرونا كیش و مات می شوند

به گزارش لیدی شال انتظار می رود میزان فروش خودروسازان آمریكایی نظیر جنرال موتورز و فورد تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا در سه ماهه دوم سالجاری میلادی ۲۰ درصد كاهش پیدا كند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۰۹ میلادی بود كه بازار فروش خودرو در چین از ایالات متحده آمریكا سبقت و پیشی گرفت و تبدیل به اولین بازار بزرگ و مهم خودرو در جهان شد. در سال ۲۰۱۷ هم این فاصله به بیشترین حد خود رسید بگونه ای كه میزان فروش خودرو در بازار چین ۲۷.۲ میلیون دستگاه گزارش شد در حالیكه در ایالات متحده آمریكا تنها ۱۷ میلیون دستگاه فروخته شد و تقریباً این فاصله تا سال قبل ادامه پیدا كرد.
طبق گزارش وبسایت ۲۴۷ وال استریت، در سال ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش خودرو در چین به ۲۱.۴ میلیون دستگاه كاهش پیدا كرد كه برای خودروسازان آمریكایی همچون جنرال موتورز و فورد، خبر بسیار ناامید كننده و ناخوشایندی بود چونكه آنها بعد از ایالات متحده چشم امیدشان را به بازار پر رونق چین دوخته بودند.
با شروع سال ۲۰۲۰ میلادی و شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار كرونا و همه گیری آن در كشورهای مختلف جهان به ویژه چین و ایالات متحده آمریكا، به ناامیدی شركت های جنرال موتورز و فورد اضافه گردید چونكه آنها دیگر نمی توانستند به افزایش فروش خود در بازارهای مذكور كه الان در ركود بی سابقه و شدیدی به سر می برند، دل ببندند و امیدوار باشند.
این در حالیست كه دو شركت جنرال موتورز و فورد در سال ۲۰۱۹ هم با كاهش میزان فروش در بازار چین روبرو شده و به ترتیب كاهشی ۱۵ درصدی و ۲۶.۱ درصدی را پارسال تجربه كرده بودند.
از طرفی دیگر به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیل گران فعال در بازار خودرو انتظار می رود میزان فروش آنها در وطن خود، ایالات متحده آمریكا، هم تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا و افزایش شمار جانباختگان در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۲۰ درصد كاهش پیدا كند و این بدان معناست كه این دو خودروساز دو بازار مهم پر اهمیت خویش را امسال میلادی از دست داده اند و این در نهایت منجر به سقوط شدید میزان فروش و درآمد زایی و سودآوری آنها خواهد شد.

1399/01/24
14:45:25
5.0 / 5
3733
تگهای خبر: بازار , دستگاه , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal