كمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با كرونا در اطلاعیه ای اعلام كرد

ثبت نام اصناف و مشاغل كم خطر در سامانه سلامت از امروز بعلاوه جزئیات

ثبت نام اصناف و مشاغل كم خطر در سامانه سلامت از امروز بعلاوه جزئیات

به گزارش لیدی شال كمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با كرونا درباره نحوه ثبت نام اصناف و مشاغل كم خطر در سامانه سلامت از امروز برای آغاز به كارمشروط و دریافت تعهد التزام اطلاعیه ای صار كرد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در اطلاعیه شماره 4 كمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با كرونا از همراهی مردم در كاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاكید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی بعنوان مهم ترین راهكار كنترل همه گیری بیماری كرونا گردیده است.
در این اطلاعیه شروع به كار مشاغل «غیر پر خطر » مشروط به دریافت تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با كرونا از تاریخ 23 فرودین در استان های كشور و از 30 فروردین در تهران ذكر شده و آمده است:
1. برای شروع فعالیت مشاغل كم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، كلیه واحدهای صنفی از بامداد امروز جمعه می توانند در سامانه salamat.gov.ir به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط كار، شاغلین، مشتریان و تایید تعهدنامه به صورت الكترونیكی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با كرونا ثبت نام نمایند.
2. اصناف بعد از تایید تعهدنامه، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با كرونا به صورت الكترونیكی - دریافت كد بهداشتی از راه سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت شروع نمایند
3. دستورالعمل های سلامت محیط كار، شاغلین و مشتریان كلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با كرونا درسامانه: http: //markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد.
4. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با كرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشكی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ شده كه در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید
۵. یاداوری می گردد كلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی كه برای تأمین مایحتاج عمومی و نیاز ضروری مردم همچون مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری كرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند كماكان در قالب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.
۶. فعالیتهای صنفی كه از بدو شروع بحران بیماری كرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیتهای پرخطر اعلام و تعطیل شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط از سوی وزارت بهداشت كماكان تعطیل اعلام می گردد.
۷. برپایه اعلام وزارت بهداشت فعالیت های پرخطر برای انتشار كرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه، رستوران ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراكز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه خانه ها، چایخانه ها و تریا، اماكن اقامتی، هتل ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی – سینما ها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند.1399/01/22
13:11:00
5.0 / 5
3248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal