نبود جوجه مرغ را گران كرد

نبود جوجه مرغ را گران كرد

لیدی شال: رییس اتحادیه مرغ و ماهی با بیان این كه اگر مشكلات پرورش و تولید مرغ حل نشود روند افزایشی قیمت آن ادامه خواهد داشت، اظهار نمود: به واسطه افزایش قیمت نهاده های دامی جوجه یك روزه و هزینه حمل و نقل، قیمت مرغ روند افزایشی به خود گرفته است.مهدی یوسف خانی در گفت وگو با ایسنا، در ارتباط با افزایش قیمت ۱۰۰۰ تومانی گوشت مرغ اظهار داشت: هم اكنون قیمت مرغ و افزایش آن برای جامعه حساس شده، چونكه این محصول ارزان ترین خوراك جامعه است.

رییس اتحادیه مرغ و ماهی افزود: در چند روز گذشته تولید و پرورش مرغ به شدت كاهش یافته و این مورد منجر به كاهش عرضه و افزایش قیمت مرغ شده است كه از دلایل افت پرورش مرغ می توان به افزایش قیمت نهاده های دامی، افزایش قیمت جوجه یك روزه و افزایش هزینه حمل و نقل تا ۳۰۰ درصد اشاره نمود.

وی خاطرنشان كرد: در این شرایط بعضی از تولیدكنندگان كه نگران عدم تامین خوراك دام و شرایط نگهداری جوجه بودند، جوجه ریزی نكردند.

یوسف خانی با بیان این كه مشكلات تولیدكنندگان مرغ از دو ماه گذشته شروع شد و آنها درگیر انتقال نهاده های دامی از بندر امام خمینی (ره) بوده اند، خاطرنشان كرد: مشكلات تامین و عرضه نهاده های دامی با وجود آن كه از دو ماه گذشته شروع شده است هم اكنون در بازار عرضه خویش را نشان داده و احتمال می رود اگر مشكلات حمل و نقل بار و هزینه های جانبی تولید و پرورش جوجه یك روزه رفع نشود، روند افزایشی مرغ برای روزهای آینده ادامه داشته باشد.

رییس اتحادیه مرغ و ماهی تصریح كرد: هر كیلو مرغ زنده درب مرغداری به قیمت ۷۹۰۰ تومان عرضه شده كه این قیمت در كشتارگاه ها ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان و تحویل به واحدهای صنفی ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان بوده و واحدهای صنفی با ۱۰۰۰ تومان سود هر كیلو مرغ را به قیمت ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان به مشتریان عرضه می كنند.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته بعضی از صنوف بخصوص صنف عرضه كنندگان مرغ مدعی شده بودند كه قیمت حمل و نقل كالا و بار تا حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته است، اما رییس اتحادیه موسسات و شركت های حمل و نقل بار برون شهری این مورد را رد كرده و ادعا نمود كه هزینه حمل و نقل امسال نسبت به مدت مشابه تنها ۳۰ درصد افزایش یافته است.
1397/09/19
15:02:09
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal