كاهش قیمت طلا در بازار جهانی

كاهش قیمت طلا در بازار جهانی

به گزارش لیدی شال قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا تحت تاثیر بالا ماندن ارزش دلار در آستانه نشست هفته جاری بانك مركزی آمریكا كاهش پیدا كرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۱۹۶.۱۷ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه ۱.۳ درصد كاهش داشت.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر حدودا بدون تغییر در ۱۲۰۰.۶۰ دلار ماند.

انتظار می رود در معاملات آسیایی نقدینگی اندك باشد، چونكه بازارها در ژاپن و چین به مناسبت تعطیلات عمومی بسته هستند.

سرمایه گذاران بعد از این كه چین مذاكرات تجاری میان رده و همینطور سفر پیشنهادی معاون نخست وزیر این كشور به واشنگتن را كه قرار بود هفته جاری انجام بگیرد رد كرد، به تحولات پیرامون جنگ تجاری میان آمریكا و چین چشم دوختند.

ایلیا اسپیواك، استراتژیست ارزی در دیلی فاركس اظهار داشت: به نظر می آید اخباری كه از چین منتشر می گردد تاثیر منفی روی طلا دارد و دلار آمریكا رشد محتاطانه ای داشته و به همان میزان هم طلا اندكی كاهش پیدا كرده است. با این وجود این تغییرات نسبتا ملایم بودند چونكه آنچه كه روی داده، پیش تر اعلام شده و در قیمت ها تاثیر گذاشته بود.

چین هفته گذشته به تلافی اقدام آمریكا برای وضع تعرفه روی ۲۰۰ میلیارد دلار واردات كالای چینی كه از روز دوشنبه اجرا شد، روی ۶۰ میلیارد دلار كالای آمریكایی تعرفه وضع كرد.

با وجود این كه طلا عموما یك دارایی مطمئن به حساب می آید اما ماه ها جنگ تجاری میان واشنگتن و پكن، سبب شده سرمایه گذاران با این اعتقاد كه آمریكا در این جنگ زیان كمتری خواهد دید دلار خریداری كنند. در نتیجه قیمت طلا در بحبوحه تشدید تنش های تجاری و دورنمای بالاتر رفتن نرخ های بهره آمریكا، از بالاترین ركورد امسال كه در آوریل به ثبت رسانده بود، ۱۱.۶ درصد سقوط كرده است.

دلار در معاملات روز دوشنبه ۰.۱ درصد در برابر سبدی از ارزهای بزرگ رشد كرد و به ۹۴.۲۷۶ واحد رسید.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران همینطور منتظر نشست هفته جاری بانك مركزی آمریكا هستند كه انتظار می رود طی آن افزایش نرخ های بهره تصویب شده و روند افزایش آتی نرخ ها روشن تر شود.

طلا به افزایش نرخ های بهره آمریكا فوق العاده حساس است، چونكه نرخ های بهره بالاتر، هزینه نگهداری طلا را كه بازدهی ندارد بالا می برد و ارزش دلار را تقویت می كند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۴.۱۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد و ۸۲۲.۱۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد كاهش، در ۱۴۲.۶۵ دلار ایستاد. 

1397/07/02
17:21:17
0.0 / 5
5202
تگهای خبر: بازار , قیمت , طلا , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal