رئیس كل سازمان مالیاتی خبر داد

حذف دریافت مالیات مضاعف میان ایران و هند در آستانه تصویب

حذف دریافت مالیات مضاعف میان ایران و هند در آستانه تصویب

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان مالیاتی و سفیر هند بر لزوم انعقاد موافقتنامه اجتناب از دریافت مالیات مضاعف بین دو كشور و تصویب هر چه سریع تر این موافقتنامه توسط مراجع قانونگذاری تاكید نمودند.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان امور مالیاتی كشور، امیدعلی پارسا در دیداری كه سه شنبه ۲۹ بهمن با قدم درمندرا سفیر هند در تهران برگزار شد، تصریح كرد: نظام مالیاتی ایران در خلال سال های اخیر گام های مؤثری در جهت پیاده سازی مالیات الكترونیك در كشور برداشته و الان، تلاش ها برای اجرای نظام مالیات هوشمند از راه دستیابی به تمامی دیتاها و اطلاعات اشخاص در نزد دستگاه های مختلف ادامه دارد.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه لایحه موافقتنامه اجتناب از دریافت مالیات مضاعف و پیشگیری از فرار مالیاتی بین دو كشور ایران و هند، در دیماه سالجاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، ولی از جانب شورای نگهبان چند ایراد شكلی به آن وارد شد، عنوان كرد: امیدواریم بعد از رفع ابهامات و ایرادات مذكور، اوایل سال آینده، شاهد تصویب موافقت نامه در مجلس باشیم.
وی خاطرنشان كرد: اجرای این موافقتنامه، منجر به ارتقای مناسبات اقتصادی و تبادل تجاری بین دو كشور خواهد شد و تجار و بازرگانان دو كشور در وضعیت ایده آل تری به تجارت خواهند پرداخت.
پارسا همینطور به مبحث اجرای قانون نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه های فروشگاهی توسط اصناف كشور اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای این قانون، یكی از اقداماتی است كه به مدرن سازی و تحقق نظام مالیاتی هوشمند در كشور كمك قابل توجهی می نماید.
قدم درمندرا سفیر هند در ایران هم در این دیدار، با اشاره به روابط دیرینه تجاری و اقتصادی بین دو كشور عنوان داشت: ایران یكی از شركای پرارزش هند است و تصویب موافقتنامه اجتناب از دریافت مالیات مضاعف، مراودات اقتصادی دو كشور را توسعه می بخشد.
وی با اشاره به اینكه لایحه موافقت نامه اجتناب از دریافت مالیات مضاعف بین دو كشور ایران و هند به تصویب مجلس این كشور رسیده، عنوان كرد: اجرای این موافقتنامه علاوه بر اینكه به پیشگیری از فرار مالیاتی كمك می نماید، به توسعه صنعت حمل و نقل دریایی و هوایی و تقویت روابط بین دو كشور خواهد انجامید.

1398/11/30
15:09:46
5.0 / 5
4616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal