در پی ادعای آلوده بودن شیرها اتفاق افتاد

كاهش ۳۵ درصدی فروش شیر

كاهش ۳۵ درصدی فروش شیر

لیدی شال: عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران از كاهش 35 درصدی فروش شیر به دنبال ادعای یك كارشناس تلویزیونی درباره آلودگی شیر به سم آفلاتوكسین آگاهی داد.


محمد فربد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با توجه به این كه اطلاعات انتشار یافته در این رابطه از اساس غلط بوده است، مردم كم كم متوجه می شوند كه این اظهارات اشتباه بوده و به بازار مصرف بازمی گردند.
بگفته این عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران به جز شیر بازار سایر محصولات لبنی كاهش فروش نداشته است.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، اوایل هفته گذشته، در یك برنامه تلویزیونی فردی كه بعنوان بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران عرضه شد، درباره آلودگی شیرهای پاستوریزه به سم افلاتوكسین اظهاراتی را بیان كرد كه با واكنش مسئولان دستگاه های مختلف مواجه گردید.
همان روز سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام نمود كه در سال های اخیر میزان آفلاتوكسین در مواد غذایی همچون لبنیات و خشكبار روند كاهشی داشته است. سازمان ملی استاندارد نیز یك روز بعد طی اطلاعیه ای اظهار كارشناس میهمان در صدا و سیما درباب آلودگی شیر پاستوریزه به سم آفلاتوكسین را تكذیب نمود.
رضا باكری، دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران نیز چند روز بعد اظهار داشت كه "از سال ۱۳۹۲ در كنار نظارت های سازمان ملی استاندارد، سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشكی كشور، كارخانه لبنی یك دامپزشك مستقر استخدام كردند كه به صورت مستمر شیر تولید شده در دامداری های صنعتی را پیش از ورود به كارخانه نمونه برداری و آزمایش كند. بدین سبب هیچ آلودگی در محصولات لبنی نیست و شهروندان می توانند با خیال راحت از آنها استفاده كنند. "
منبع:

1398/11/11
12:35:00
5.0 / 5
4582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal