رییس اتحادیه كفش های ماشینی تهران:

تا ۵ سال آینده، صادرات كفش ایران به ۴ میلیارد دلار می رسد

تا ۵ سال آینده، صادرات كفش ایران به ۴ میلیارد دلار می رسد

به گزارش لیدی شال رئیس اتحادیه كفش های ماشینی تهران اظهار داشت: هم اكنون صادرات كفش ما در حدود ۲۵۰ میلیون دلار است، اما باتوجه به ظرفیتی كه در این صنف وجود دارد، می توانیم تا ۵ سال آینده رقم صادراتی را به ۴ میلیارد دلار برسانیم.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، علی اژدركش در نشست خبری دومین نمایشگاه تخصصی بین المللی برندهای برتر كفش، كیف، كالای ورزشی و مواد اولیه، اظهار داشت: با عنایت به این كه نوع محصولات قابل استفاده در دو نیمه سال و نیاز مردم برای این لوازم در فصول مختلف سال متفاوت می باشد، دومین دوره این نمایشگاه در سال ۹۸ برای تأمین نیاز مصرف كنندگان درنظر گرفته شده است؛ چونكه معرفی محصولات یك مرتبه در سال به هیچ وجه قابل پوشش نخواهد بود.
رئیس اتحادیه كفش ماشینی با اشاره به اینكه كشور چین در این عرصه طی سال گذشته، ۸۵ میلیارد دلار ارزآوری برای كشور خود داشته است، اظهار نمود: با عنایت به مزایای رقابتی كه در این عرصه برای ایران وجود دارد و خودكفایی بیشتر از ۸۰ درصدی مواد اولیه، ایران می تواند ارزآوری خوبی از این صنف داشته باشد. ضمن اینكه این صنعت تحریم پذیر نیست، امكان صادرات، درآمدزایی و ارزآوری این حوزه بسیار بالا خواهد بود و از نظر اشتغال هم می تواند كمك بزرگی به رشد اشتغال كشور داشته باشد. برهمین اساس به ازای هزینه ای كه هر یك شغلی كه به صورت مثال در خودروسازی استفاده می شود؛ می توان ۱۰ شغل در این صنف ایجاد كرد.
وی با یادآوری اینكه از سال گذشته، واردات ۱۴۰۰ قلم كالا به كشور ممنوع گردید و تمام كالاهایی كه در صنف ما تولید می شدند، جزو این فهرست بودند، اظهار داشت: این ممنوعیت سبب شد كه ظرف یك سال و نیم، به میزان ۱۵ سال كار كرده و بتوانیم در داخل در سطوح بالا، نیاز متنوع مشتریان داخلی را تأمین نماییم. وجود برندهای مختلف داخلی در مراكز تجاری با كیفیت بالا و كاهش حضور برندهای خارجی در این بخش نشان دهنده همین مبحث است.
اژدركش تصریح كرد: با برنامه ریزی های درست، عمل به برنامه ها و ادامه دار بودن نمایشگاه ها برای معرفی برندهای برتر داخلی بعنوان نوك پیكان پیشرفت ما، مسیر هموارتر خواهد شد و با همكاری مسؤلان، به صورت صحیح و استوار پیمودن پله های موفقیت، ایران می تواند در عرض پنج سال آینده رقم صادرات خویش را به ۴ میلیارد دلار برساند. به صورت مثال با یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار آن می توانیم، كل نیاز بیمه كشور برای تأمین دارو را برطرف نماییم.
رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه كفش ماشینی ادامه افزود: هدف ما این است كه ایران را بعنوان هاب (مرجع) منطقه در این صنف تبدیل نماییم. هم اكنون صادرات كیف و كفش و محصولات ورزشی و مواد اولیه به كشورهای عراق، افغانستان، آسیای میانه و كمی هم به كشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می شود كه این رقم مجموعاً حدود ۲۵۰ میلیون دلار است البته با عنایت به ظرفیت این بخش، این رقم بسیار پایین است و جا دارد كه بیشتر از این ها صادرات صورت گیرد.
رئیس اتحادیه كفش ماشینی اظهار نمود: در حوزه مواد اولیه به خودكفایی رسیده ایم ولی برای بعضی از مواد واسط احتیاج به واردات برخی مواد شیمیایی داریم. ظرفیت تولید كفش در كشور طی سال گذشته، ۳۵۰ میلیون جفت بوده است كه امیدواریم با حمایت مردم و دولت و مسؤلان و همینطور همت بیشتر تولیدكنندگان صادرات بیشتر شود.
دومین نمایشگاه تخصصی بین المللی كیف، كفش، محصولات ورزشی و مواد اولیه از ۲۵ الی ۲۸ دیماه در محل ایران مال برگزار می گردد.1398/10/24
14:05:22
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal