در گفت وگو با لیدی شال اعلام شد

ظرفیت بالای كشورهای همسایه برای صادرات غیرنفتی

ظرفیت بالای كشورهای همسایه برای صادرات غیرنفتی

لیدی شال: یك فعال اقتصادی معتقد می باشد در صورتیكه مقدمات داخلی لازم برای توسعه صادرات فراهم گردد، می توان روی توسعه صادرات به كشورهای همسایه حساب ویژه ای باز كرد.


مهدی علیپور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ما در ماه های گذشته توانسته ایم میزان صادرات غیرنفتی خودرا با وجود تحریم ها حفظ كنیم؛ هرچند با عنایت به بازار گسترده كشورهای همسایه امكان توسعه فعالیت ها دراین زمینه وجود دارد.
بگفته وی، كشورهای همسایه ایران رقم قابل توجهی واردات كالا دارند كه ایران می تواند سهم خودرا از این بازار افزایش دهد، اما این مساله منوط به اصلاح برخی سیاست ها و سرعت بخشیدن به تحولات اقتصادی خواهد بود.
عضو سابق اتاق بازرگانی ایران با اشاره به برخی محدودیت های صادراتی كه در ماه های گذشته برای بعضی از تولیدكنندگان به وجود آمده توضیح داد: این كه سوداگر ایرانی مقدمات صادرات یك كالا را فراهم آورد اما ناگهان با تغییر سیاست ها كالای مربوطه در لیست كالاهای ممنوعه صادراتی قرار بگیرد، نه تنها به اقتصاد كشور كمك نمی كند كه حتی وجه ما در مذاكرات بین المللی را نیز خدشه دار می كند.
علیپور افزود: ما باید تلاش نماییم سیاست های اقتصادی موجود در این عرصه را طوری اصلاح نماییم كه تغییرات همراه با ثبات طولانی مدت باشد تا در این راه چه تاجر ایرانی و چه خریدار كالا در كشورهای منطقه بتوانند برای بلندمدت خود برنامه ریزی جدی داشته باشد.
بگفته وی، در صورت ثبات در قوانین و ارتقای سطح كیفی كالاهای تولید ایران این انتظار كه میزان صادرات به كشورهای همسایه افزایش پیدا كند دور از انتظار نیست.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت بتازگی اعلام نموده كه میزان صادرات ایران به كشورهای همسایه كه حالا ۲۴ میلیارد دلار در سال است می تواند به ۱۲۴ میلیارد دلار افزایش پیدا كند.
منبع:

1398/10/13
19:29:06
5.0 / 5
4600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal