در گزارش لیدی شال مطرح شد

كاهش ۴۰هزار میلیارد تومان از كسری بودجه با جلوگیری از فرارمالیاتی

كاهش ۴۰هزار میلیارد تومان از كسری بودجه با جلوگیری از فرارمالیاتی

به گزارش لیدی شال عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: درصورت مقابله با فرارهای مالیاتی می توان درآمدی معادل 30 تا 40 هزار میلیارد تومان كسب و كسری بودجه را كم كرد.صفرعلی اسماعیلی، در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ضرورت مقابله با فرارهای مالیاتی جهت جبران كسری بودجه كشور، گفت: به جهت اینكه بودجه كشور بدون نفت بسته شود، درآمدهای مالیاتی بسیار اهمیت دارد و تصمیم مسئولین در وزارت اقتصاد و دستگاه های نظارتی این است كه بتوانند قسمتی از فرار مالیاتی كه به دلیلهای مختلف صورت می گیرد، شناسایی كنند و راه های فرار را ببندند. براین اساس می توان تقریباً ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد از این بخش تأمین كرد.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ابزارهای مختلف فرار مالیاتی، اشاره كرد: حساب های نیابتی، مناطق آزاد و مناطق ویژه همچون این ابزارها هستند كه امكان جلوگیری از تداوم فرارهای مالیاتی آنها وجود دارد.
وی درباب تأمین نیازهای كشور از بازار داخلی، اشاره كرد: بر طبق رهنمون های رهبری، استراتژی ما باید خودكفایی و تولید ملی باشد. هرچه وابستگی به خارج كمتر باشد ارز كمتر از كشور بیرون می رود و این به نفع اقتصاد ماست. هم اكنون مسئولین در حال فراهم كردن بسترهای آن هستند.
اسماعیلی اشاره كرد: اصل سوژه این است كه ما به پول نیاز داریم تا كسری بودجه را جبران نماییم. دولت حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان از بودجه را صرف كمك به صندوق های برای پرداخت حقوق بازنشسته ها می كند، این مساله باید مدیریت شود تا كسری بودجه كم شود.
وی اضافه كرد: همین طور ۱۴ شاخص جدید در بودجه دیده شده كه یكی از آنها بودجه ریزی بر طبق عملكرد است. نكته مهم آنكه اگر موضوعاتی كه رهبری فرمودند را دولت در بودجه لحاظ می كرد و بودجه واقعی بسته می شد، مشكلات بسیار كمتر می شد.


منبع:

1398/10/02
23:36:38
5.0 / 5
4666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal