نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

امید بازار طلا به افزایش قیمت تا آخر ۲۰۱۹

امید بازار طلا به افزایش قیمت تا آخر ۲۰۱۹

به گزارش لیدی شال در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز كارشناسان وال استریت پیشبینی كردند قیمت طلا در طول معاملات آرام كریسمس بالا رفته یا ثابت می ماند در حالیكه سرمایه گذاران به رشد قیمت این فلز پرارزش خوش بین بودند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در نظرسنجی هفته جاری كیتكونیوز از تحلیل گران وال استریت، ۱۷ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۹ نفر معادل ۵۳ درصد افزایش قیمت طلا و هفت نفر معادل ۴۱ درصد كاهش قیمت را پیشبینی كردند و به همین تعداد نظری درباره روند قیمت طلا نداشتند.

در این بین، ۶۷۷ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها، ۳۸۳ نفر معادل ۵۷ درصد افزایش و ۱۵۶ نفر معادل ۲۳ درصد كاهش قیمت طلا را پیشبینی كردند و ۱۳۸ نفر معادل ۲۰ درصد هم نظری نداشتند.

برای هفته گذشته تحلیل گران وال استریت درباره روند قیمت طلا به اكثریت نرسیدند اما اغلب سرمایه گذاران انتظار افزایش قیمتها را داشتند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریكا سه دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۴۸۰ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای كل هفته ۰.۸ درصد افزایش به ثبت رساند. رشد قیمت طلا از آغاز سال ۲۰۱۹ تابحال به ۱۲.۶ درصد محدود شده است.

رشد قیمت طلا كه در شرایط بی ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناه گاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود از آغاز امسال تابحال عموما تحت تأثیر جنگ تجاری آمریكا و چین و تأثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده اما عامل اصلی اثرگذار بر بازارهای طلا، كاهش ریسك جنگ تجاری با بیان فاز اول توافق تجاری میان این دو كشور بوده است.

جان ویر، یكی از مدیران شركت والش تردینگ به كیتكونیوز اظهار داشت: من اندكی به افزایش قیمت طلا خوش بین هستم چونكه احتمال دارد بازارهای سهام در ایام پایانی سال با سودگیری معامله گران روبرو شوند و این اتفاق از قیمت طلا پشتیبانی خواهد نمود.

آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی آدریان دی پیش بینی نمود طلا بالا می رود اما در هفته پیش رو روند افزایشی طلا اندك خواهد بود.

باب هابركورن، كارگزار ارشد كالا در شركت "آر جی او فیوچرز" اظهار نمود كه طلا به كمك دلار ضعیف رشد می كند اما طلا بر اساس روند فصلی تمایل دارد در فاصله حالا تا آخر ژانویه رشد كند.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكونیوز اظهار داشت: طلا بالاتر خواهد رفت و باآنكه در عرصه ژئوپلیتیكی فعلا اوضاع آرام است اما این وضعیت طولانی نخواهد شد.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه پرایس فیوچرز در بین كسانی بود كه ثابت ماندن قیمتها را پیش بینی نمود و در اینباره اظهار داشت: طلا در نقره در روزهای تعطیلات در بازه محدودی نوسان خواهند شد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز هم با اشاره به این كه میانگین قیمت ۵۰ روزه معاملات آتی طلا حدود ۱۴۸۴ دلار و میانگین قیمت ۲۰ روزه ۱۴۷۳ دلار است و این فلز در پنج روز گذشته بین این دو محدوده نوسان داشته است، پیش بینی نمود قیمت طلا ثابت خواهد ماند.

منبع:

1398/09/30
12:52:07
5.0 / 5
4776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal