سخنگوی وزارت صمت:

شروع عملیات اجرایی واردات خودرو

شروع عملیات اجرایی واردات خودرو

به گزارش لیدی شال، به دنبال اصلاح آئین نامه واردات خودرو و تصویب اصلاحیه آن توسط هیات وزیران، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز عملیات اجرایی واردات خودرو اطلاع داده و اعلام نمود که ثبت سفارش خودرو این هفته آغاز خواهد شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، ۱۸ مهر ماه بود که رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهوری، سه ایراد به مصوبه واردات خودرو وارد دانسته و مصوبه دولت در ارتباط با "تعیین سازوکار واردات خودرو" را مغایر قانون خواند.
محمدباقر قالیباف در نامه خود مصوبه هیات وزیران تاریخ سوم شهریور ماه سالجاری با مبحث تعیین سازو کار واردات خودرو را با سه ایراد شامل تبصره ۲ بند (۱) مصوبه از این حیث که ارزش گمرکی خودرو را منحصر به هزینه های حمل و نقل (سیف) دانسته، با بند (۲) مصوبه که اختیار تعیین سود بازرگانی را به کارگروه مبحث همین بند واگذار کرده و بند (۸) مصوبه که تدوین و ابلاغ دستورالعمل اجرایی این تصویب نامه را به جای کمیسیون های متشکل از چند وزیر، صرفاً به وزارت صنعت، معدن و تجارت محول کرده را مغایر با قانون خوانده است.
به دنبال این موضوع، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر این که "ایرادات وارده به آئین نامه واردات خودرو، سبب ابطال آن نمی شود"، تصریح کرد: اشکال های وارده به این آئین نامه اصلاح و نتیجه آن در اسرع وقت تقدیم مجلس خواهد شد. عزم دولت و مجلس برای واردات خودرو جدی است و بطور قطع واردات صورت خواهد گرفت.
حال بعد از گذشت دو هفته از این موضوع، طبق آخرین خبرها، آئین نامه واردات خودرو اصلاح و سه ایراد آن برطرف شده و مبحث مورد تصویب هیات وزیران قرار گرفته است.

ثبت سفارش خودرو ها این هفته شروع می شود
در این رابطه، امید قالیباف-سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت- به ایسنا، اظهار داشت: با اصلاح اشکال های وارده به آئین نامه واردات خودرو و تصویب این اصلاحیه در دولت، ثبت سفارش خودرو این هفته شروع می شود.
وی ادامه داد: روز گذشته (یکشنبه) شرکت هایی که در مرحله اول بررسی ها، صلاحیت آنها تایید شد، در جلسه ای با معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت متعهد شدند به سرعت ثبت سفارش و سایر مراحل واردات خودرو را انجام دهند.
این مقام مسئول در وزارت صمت تصریح کرد: واردکنندگان با برندهایی از خودروسازان ژاپنی، چینی، کره ای و اروپایی (در رده خودرو های اقتصادی) مذاکره داشته و این برندها جزو خودرو های وارداتی خواهند بود.
منبع:

1401/08/03
08:43:03
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal