رکود به بخش تولید انگلیس رسید

رکود به بخش تولید انگلیس رسید

لیدی شال: نظرسنجی ماهانه کنفدراسیون صنایع بریتانیا در روز چهارشنبه نشان داد که تولیدکنندگان بریتانیایی انتظار دارند بیشترین کاهش تولید از شروع سال قبل در سه ماه آتی را تجربه کنند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، تراز خروجی مورد انتظار کنفدراسیون صنعت بریتانیا (CBI) که تفاوت بین درصد تولیدکنندگانی را که انتظار افزایش تولید را در سه ماه آتی دارند و تولیدکنندگانی که انتظار کاهش دارند را اندازه گیری می کند، در ماه سپتامبر از منفی دو درصد به منفی ۱۷ درصد در ماه آگوست کم شد که پایین ترین سطح از ژانویه ۲۰۲۱ بود.
آنا لیچ، معاون اقتصاددان ارشد CBI اظهار داشت: واضح است رکود که منشأ آن خدمات مصرف کننده است، به بخش تولید نیز سرایت کرده است. با این وجود، ثبت سفارش ها قویتر از حد انتظار و منفی دو درصد بود که بالاتر از منفی هفت درصد ماه آگوست و بالاتر از انتظارات اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برای کاهش بیشتر به منفی ۱۱ درصد بود. این نظرسنجی بین ۲۴ اگوست و ۱۴ سپتامبر انجام شد.
بانک مرکزی انگلیس ماه گذشته پیش بینی نمود که بریتانیا احیانا در سه ماهه پایانی سال جاری وارد رکود خواهد شد اما خیلی از اقتصاددانان فکر می کنند که ممکنست بعد از اقدامات دولت از این امر اجتناب شود.
ارقام CBI نشان میدهد که طی سه ماه گذشته رشد قابل توجهی در تولید خودرو و سایر وسایل نقلیه وجود داشته است اما این کاهش با نزول موارد دیگر، خصوصاً برای تولید کنندگان موادغذایی و نوشیدنی، جبران شد.
انتظارات قیمت تولیدکنندگان از ۵۷ درصد به ۵۹ درصد افزوده شد و بالاترین میزان از ماه می و بسیار بالاتر از میانگین بلندمدت ۶ درصد آن بود.
به شکل گسترده انتظار می رود که بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره را امروز پنجشنبه از ۱.۷۵ درصد به حداقل ۲.۲۵ درصد افزایش دهد تا تورم قیمت مصرف کننده را مهار کند.
منبع:

1401/06/31
18:00:30
5.0 / 5
159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal