وزیر صمت اعلام كرد؛

جزئیات سازوکار کالابرگ الکترونیک

جزئیات سازوکار کالابرگ الکترونیک

به گزارش لیدی شال وزیر صمت ضمن تشریح جزئیات سازوکار کالابرگ، اظهار داشت: فرد با هر کارت بانکی که دارد و می خواهد خریدی انجام دهد، وقتی کارت را می کشد بخشی از هزینه از کارت فرد و قسمتی دیگر از یارانه کسر می شود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سید رضا فاطمی امین در یک گفت و گوی تلویزیونی در مورد سازوکار کالابرگ الکترونیک، اظهار نمود: کالابرگ چیز جدیدی نیست و همین کارت های بانکی است و کارت مستقلی برای خرید نیست. استفاده از کالابرگ در استان زنجان به صورت آزمایشی برای خرید نان درحال اجراست.
وزیر صمت اضافه کرد: فرد با هر کارت بانکی که دارد و می خواهد خریدی انجام دهد، وقتی کارت را می کشد بخشی از هزینه از کارت فرد و قسمتی دیگر از یارانه کسر می شود؛ یعنی اگر قیمت نان ۴ هزار تومان باشد، وقتی فرد کارت می کشد ۲ هزار تومان از حساب فرد و ۲ هزار تومان از حساب یارانه کم می شود. در واقع به حساب نانوا ۴ هزار تومان واریز می شود که ۲ هزار تومان را دولت و ۲ هزار تومان را خریدار می دهد.
وی افزود: ما در مورد نکته ای نگران بودیم که نکند با این پرداخت ها، مصرف مواد غذایی و نیازهای تغذیه ای گرفتار کمبود و نقصان شود. ازاین رو وقتی هم قیمت های جهانی بیش از اندازه افزایش پیدا کرد، تصمیم گرفتیم تا پیش از فراهم شدن زیرساخت های کالابرگ، کار را آغاز نماییم به این صورت که مبلغ ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر فرد برای ۲ ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که یک ماه قابل برداشت است و هر وقت زیرساخت های کالابرگ آماده شد، به کالابرگ منتقل خواهد شد.


منبع:

1401/02/23
23:36:08
5.0 / 5
201
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal