مدیر شعب بانك كشاورزی استان خبر داد

بیمه 385 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان

بیمه 385 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان

به گزارش لیدی شال خوزستان مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان اظهار داشت: 385 هزار هکتار از اراضی زراعی، باغات و محصول مختلف در خوزستان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.جهانپور معماریان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در سال زراعی گذشته نسبت به بیمه محصولات کشاورزی و فرهنگ سازی در استان سعی شده است تا دراین زمینه با رشد حداکثری سطح بیمه شده، مواجه باشیم و تا حالا حدود ۳۸۵ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغات در استان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه کردن فرهنگ بیمه گری محصولات کشاورزی در استان اضافه کرد: صندوق بیمه بانک کشاورزی موثرترین روش و بهترین نهاد برای تضمین محصولات کشاورزی در استان است و باتوجه به شروع فصل کشت و وقوع اتفاقات غیرمترقبه، بیمه محصولات کشاورزی ضرورت دارد.

معماریان اشاره کرد: بیمه محصولات بوسیله این صندوق می تواند در صورت بروز سوانح طبیعی مانند بارندگی، خشکسالی، سیل، تگرگ و... برای کشاورزان این اطمینان را بوجود آورد که به کمک صندوق بیمه بانک کشاورزی سرمایه بیمه گذار به او برگردانده خواهد شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی خورستان اظهار داشت: در سال زراعی پیش رو تعرفه ها و گزینه های مختلفی باتوجه به سطح توانمندی بیمه گذار و خطرزایی سال زراعی موجود، برای بهره برداران در نظر گرفته شده است تا کشاورزان و دامداران با اطمینان خاطر بیشتر امسال به امر تولید محصولات کشاورزی بپردازند.

وی بیان کرد: همین طور علاوه بر بیمه محصولات کشاورزی، در ۹ ماهه سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیش از یک میلیون و ۱۴۶هزار راس دام تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قرار گرفته است.

منبع:

1401/02/18
21:15:34
5.0 / 5
211
تگهای خبر: تضمین , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal