در گفت وگو با لیدی شال مطرح شد

آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی پوشاک بزودی

آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی پوشاک بزودی

پس از بارها به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بالاخره از حل مشکلات ساخت این شهرک اطلاع داد.


فتحعلی محمدزاده در گفتگو با ایسنا، از برطرف شدن مشکلات ساخت شهرک صنعتی پوشاک اطلاع داد و اظهار داشت: مشکل اصلی برای آغاز ساخت این شهرک، مجوزهای تغییر کاربری بود.
به قول وی هم اکنون مجوزها دریافت شده و پس از انجام کارهای طراحی، عملیات اجرایی آن شروع می شود.
این مقام مسئول در پاسخ به سوالی درباره زمان ساخت شهرک صنعتی پوشاک ابراز امیدواری کرد که تا قبل از تابستان عملیات اجرایی آن آغاز شود.
آخرین بار قرار بود ساخت شهرک صنعتی پوشاک، پس از چندین بار به تعویق افتادن، قبل از تابستان سال قبل آغاز شود که باز هم با مشکل مواجه گردید.
رئیس جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آنرا در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک نخستین شهرکی است که بر مبنای نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می شود. اما در سالهای اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد. برای مثال مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران هم در نیمه اول سال ۱۳۹۸ و هم در نیمه دوم آن سال وعده داد که ساخت شهرک صنعتی پوشاک آغاز شود، اما هیج کدام محقق نشد.
طبق اعلام سازمان صمت استان تهران زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که زمین صنعتی آن جدا و بخشی برای زیرساخت و فضاهای عمومی منظور می شود. احیانا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت در اختیار بهره برداران صنعتی قرار می گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، حدودا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.
همینطور طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، علت طولانی شدن فرایند ساخت زمین شهرک صنعتی پوشاک این بوده که این زمین قبلا برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت امکان پذیر نشد و مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیشبینی شد. همینطور در راه صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آنها طولانی شد.
منبع:

1401/01/28
08:12:40
5.0 / 5
194
تگهای خبر: پوشاك , تجارت , طراحی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal