معاون وزیر صمت خبر داد؛

ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی

ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی

به گزارش لیدی شال معاون وزیر صمت با اشاره به ممنوعیت عرضه کالاهای بدون شناسه در ۵ گروه کالایی گفت: تعداد شناسه های رهگیری از ۸۰ به ۲۲۴ میلیون کد رهگیری شناسه بالا رفته است.به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد مهدی برادران ضمن اشاره به ممنوعیت عرضه کالاهای بدون شناسه در پنج گروه کالایی، عنوان کرد: ۵۵ قلم کالا که پنج گروه آن از گذشته در مجموعه این طرح قرار گرفته بود مجدداً پیگیری کردیم.
وی افزود: کدهای شناسه ای که تابحال صادر شده، با لحاظ لاستیک، کمک فنر و باتری و همینطور ۵۳ گروهی که امروز هم به آن اضافه می شود در مجموع به ۱۲۴ هزار قلم رسیده است.
معاون صنایع عمومی وزارت صمت اظهار داشت: در حوزه تعداد شناسه های رهگیری هم از تعداد ۸۰ میلیون کد رهگیری شناسه که در ابتدای طرح وجود داشت به ۲۲۴ میلیون کد رهگیری شناسه افزوده شده است که این مهم نشان دهنده موفق آمیز بودن این طرح است.
برادران با اشاره به اینکه از همراهی همه تولیدکنندگان و شبکه های فروش و همینطور مجموعه عرضه کنندگان کالا تشکر می نماییم، اضافه کرد: از امروز کالاهایی که منشأ قانونی دارند باید عرضه آنها توسط تولید کنندگان و وارد کنندگان با کد رهگیری صورت گیرد. اگر محرز باشد که کالایی قاچاق است و یا دارای کیفیت نیست باید توزیع کنندگان آنها را از عرضه خارج کنند چون که عرضه آن تخلف محرز به حساب می آید.
برادران خاطرنشان کرد: فرصتی که برای اصناف گذاشته ایم صرفا شامل شناسه های اظهاری موقتی می شود که ویژه کالاهای خواهد بود که منشأ آنها مشخص نمی باشد.
وی اظهار داشت: علاوه بر قطعات یدکی خودرو، قبلاً در حوزه لوازم خانگی هم این فرصت قانونی را داده بودیم که از امروز تشدید می شود و در حوزه های دیگر نظیر محصولات دخانی و سایر محصولاتی که اعلام نموده بودیم، عرضه می شود.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت خاطرنشان کرد: امروز ۵۳ گروه کالایی جدید را به حوزه قطعات یدکی خودرو اضافه کرده ایم.
وی افزود: در جلسه ای که با اتاق اصناف برگزار کردیم به جهت اینکه که احساس نشود کار مشارکتی نیست و در تقابل با اصناف است، ابتدا مدیریت این کار را با خود بازرسی اصناف آغاز کردیم و فرصت قانونی در چارچوب شناسه موقت اظهاری اعلام کردیم.
برادران تصریح کرد: نظارت های ما در حوزه کالاهای قاچاق و تقلبی تشدید شده است که اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1401/05/17
22:32:38
5.0 / 5
191
تگهای خبر: تجارت , طلا , فروش , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal